Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit gondoltok, az öngyilkos...

Mit gondoltok, az öngyilkos vajai tinédzser zaklatóit meg lehet büntetni?

Figyelt kérdés
Jogilag gondoltam. Illetve talán az osztályfőnököt vagy igazgatót. Nem ismerem a hátteret, de van hogy az iskola a zaklatókat védi.

2021. szept. 8. 11:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%
Úgy hallottam az apja is 3-szor kísérelt meg öngyilkosságot. Tehát volt honnan merítenie.
2021. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom őt is meg a hozzátartozókat is! Azokat a zaklató gyermekeket elvinném a hullaházba, hogy nézzenek szembe mit tettek!
2021. szept. 8. 12:15
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj, hogy nehéz az ilyet bizonyítani, utólag meg főleg.
2021. szept. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos még amikor lehetett volna tenni, nem tettek semmit, hogy ez ne történhessen meg. Utólag pedig senkit nem fognak megbüntetni. Fiam osztályában volt hasonló eset (szerencsére a kislány nem halt meg) - egy-egy intő meg ejnye-bejnye volt a vége.
2021. szept. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Nem, mert büntetéshez bizonyítani kell. Ha jól emlékszem az olvasottakra, akkor a diák kérésére direkt nem szóltak se tanárnak, se igazgatónak.


Egyébként csak pár napja volt még suli, szóval volt ott más is a háttérben. Meg ugye pszichológiában szinte mindenkiben másképp csapódik le egy dolog, így könnyen lehet, hogy nem volt igazi zaklatás, csak csúnya nézések, kiközösítés, egy-egy lelúzerezés, visszautasítás stb. Ezek meg nem büntethetőek.

2021. szept. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Ezt már csak Isten fogja büntetni. Egyébként mostani hír, hogy Scarlet Johanson is iskolai zaklató volt fiatalon.
2021. szept. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

6


"csak csúnya nézések, kiközösítés, egy-egy lelúzerezés, visszautasítás stb"


Ez kamaszkorban, ha az osztályközösség amúgy is instabil, ha az osztályfőnök nem áll a helyzet magaslatán, akkor ez elég ok arra, hogy ha elmérgesedik a helyzet, akkor 14 év fölött igenis büntethető a kiskorú.


TE is olyan lehetsz, aki annak idején zaklatta a másikat. Azok mosogatják itt magukat z áldozathibáztatással.


Engem is cseszegettek középsuliban, de én sem mertem szólni, mert akkor még több cseszegetést kaptam volna. Így is kiderült kilencedik végén, akkor négy-öt veszettet kirúgtak a bandából, a többi meg még jobban cseszegetett egészen ballagásig.


És érdekes, ezek a cseszegetők azok, akik manapság jól élnek. Jó munkájuk van. Akiket pedig cseszegettek, nagyrészt pályát tévesztettek, mert el kellett temetniük a gyerekkori álmaikat.


ÉS akkor még elintézed ezzel, hogy "csak ilyen lúzerezés, meg stb", mintha ezek nem számítanának!

2021. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

8 voltam


Mérgemben ki is írom!


Mezőtúr, Szegedi Kis István Református Gimnázium, 1997-2001

2021. szept. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Igen, ilyen szar, cseszegtetős emberekkel van tele a világ. Pont 8-as, akikről írsz a mostani 40-es generáció és ezeknek milyen gyerekeik lesznek? A politikai életben is ezek vannak topon.
2021. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

"TE is olyan lehetsz, aki annak idején zaklatta a másikat."


Tévedsz, pont az osztály lúzere voltam, depressziós is voltam.


Ez pedig a Törvények, jog kategória, s a nem barátkozom veled, visszautasítalak és hasonlók nem büntethetőek még mindig, s nem merítik ki a zaklatás jogi definícióját.

2021. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!