Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha elkezdek...

Mi történik, ha elkezdek dolgozni egy adott helyen, ahol kiderül, hogy nem vagyok szabályosan bejelentve és én ezért jogi lépéseket teszek?

Figyelt kérdés

Engem is megbüntetnek, amiért elvállaltam azt a munkát? Vagy bejelenthetem úgy, hogy a saját munkaviszonyom a bizonyíték arra, hogy valami nincs rendben az adott helyen?


Például ha 4 órára jelentenek be, ami szintén nem biztos, hogy úgy van, de minden nap "úgy alakul", hogy 6 órát dolgozzak ott, mert későn jön a főnök zárni, de zsebbe oda akarja adni a pénzt... És tudom, hogy a kollégámmal is ezt csinálja. Ha ilyen esetben a NAV-nál bejelentést tennék, mi történne? Minket is megbüntetnének? Akkor hogy tudom elintézni, hogy elkapják ezt a némbert?


2021. szept. 8. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

A munka elvállalásáért nem büntetnek meg, de ha eddig zsebbe kaptad és arra hallgatólagosan rábólintottál, akkor már kussoljál.

És egyébként is.

Örülj, hogy van munkád.

2021. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem fogadtam el, annyi ideje nem dolgozom itt, hogy elfogadjam.


Nem mellesleg, jobban örülnék, ha NORMÁLISAN fizetnék a járulékaimat azután a munka után, amit ténylegesen ledolgozok. És nem a feléért, hogy majd akkor pislogjak, mikor nyugdíjas leszek.

2021. szept. 8. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
9%
Jogos a sérelmed, de akkor inkább váltsál munkahelyet, ez a "beköpöm a munkáltatót" annyira izé dolog. Mondom ezt annak ellenére, hogy a járulékfizetés elcsalása is az.
2021. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, bűnrészes vagy te is, hiszen feltételezhetően azért vállaltad el, mert így többet kapsz, mint legálisan.

Szóval ha bajod volt vele, akkor az elején kellett volna reklamálnod, még mielőtt elkezdesz dolgozni. Így utólag ha fenyegetőzöl, akkor az már zsarolás is lehet, amiért te is megütheted a bokád + az adócsalás részedről pont ugyanúgy fennáll.

2021. szept. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudtam előre

Nem fenyegetőzöm

De ha nem lennék benne, nem tudnám bizonyítani sem.

2021. szept. 9. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!