Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Börtön után lenne-e hátrányom...

Börtön után lenne-e hátrányom az életben a börtön miatt?

Figyelt kérdés

Nem ítéltek el, csak kíváncsi lennék, hogy ha lecsuknának és leülném, szabadulásom után kapnék-e valamit amivel nem dolgozhatnék valahol, vagy valamilyen jogtól megfosztanának.

Vagy csak egyszerűen bekerülnék valami nyilvántartásba, hogy már ültem.



2021. szept. 14. 17:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak munkák ahol kérnek erkölcsit, olyan helyen nem dolgozhatnál.
2021. szept. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A büntetett előélet nem éppen jó ajánlólevél. Persze, attól is függ, hogy miért volt lecsukva az ember.
2021. szept. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Néhány apróságtól eltekintve semmi hátrány nem érne, mint ahogy engem sem ért. Sok tévhit kering ezekkel kapcsolatban. A tiszta erkölcsit addig nem kapod meg például, amíg az elítélésedtől számolva el nem telik annyi idő, amennyit a balhédért maximum kaphattál volna. Alakilag helyesen megfogalmazva: az elévülési idő a büntetési tétel felső határa.


Ennek letelte után már tiszta erkölcsit kapsz. Viszont van néhány szektor, amely rálát a korábbiakra is. Ilyen például a posta. De a bankok például már nem! Vicces, mi? Egyébként igen, van egy központi nyilvántartó, de ahhoz hogy valaki hozzáférjen, már nagyon komoly "jogosítvány" kell. Még egy nyomozó sem tud belenézni. Ez is egy vicc, mint ahogy az is hogy ha mégis megteszi valahogy, az hivatallal való visszaélés.

2021. szept. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ilyenekre gondolok
2021. szept. 15. 06:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as keveri a szezont a fazonnal, itt nem az elévülésről, hanem a mentesítésről van szó, annak az ideje pedig nem egyenlő a büntetési tétel felső határával, hanem függ többek között a kiszabott büntetéstől, a btk-ban van leírva részletesen. Vannak dolgok, amiket mentesítés után sem csinálhatsz egy ideig (pl. fegyvertartás, bizonyos munkakörök) ezeket külön jogszabály szabályozza.
2021. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

#3, #5-nek:


Csak a kérdező miatt süllyedek odáig, hogy válaszoljak!


Te kevered a szezont a faxommal!


Ha már a Btk-ra hivatkozol vázze, akkor vagy tanulj meg olvasni, vagy ha tudsz, akkor legalább nézz utána!


[link]


100§ (1) bek. f), g), h), i)

2021. szept. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismét #3:


Ha matekozni akarsz, akkor segítek:


f) büntetési tétele 0-3 év

g) büntetési tétele 1-5 év

h) büntetési tétele 2-8 év


és a "kakukktojás":

i) 5 évtől bármeddig.


A jogalkotó 10 évben maximalizálta.

2021. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, igen, a 100§ (1) bek. f), g), h), i) engem igazol. A kérdező az elítéléshez fűződő hátrányos jogkövetkezményekre kérdez rá, azok pedig a mentesítéssel szűnnek meg.


Te meg azt írtad, hogy "A tiszta erkölcsit addig nem kapod meg például, amíg az elítélésedtől számolva el nem telik annyi idő, amennyit a balhédért maximum kaphattál volna. Alakilag helyesen megfogalmazva: az elévülési idő a büntetési tétel felső határa."


Na most, az elévülésnek köze nincs a tiszta erkölcsihez, mert az elévülés egy büntethetőséget megszüntető körülmény (Btk. 26-28. §). Tehát ha elég idő telt el a bűncselekmény (vagy az ügyben tett utolsó eljárási cselekmény) óta, akkor nem tudnak megbüntetni, hiába lenne meg minden hozzá.


Az meg már csak apróság, hogy az elévülési idő a büntetési tétel felső határa, DE legalább 5 év, kivéve a kivételek.


Szóval ne kérd már számon rajtam az értő olvasást és az utánanézést, ha egyszer neked nem meg.

2021. szept. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

#6 vagyok:


Te ezzel csak a kákán kerestél csomót. A kérdezőnek, mint laikusnak adott válasz szempontjából tökéletesen mindegy, hogy az elévülést az erkölcsi bejegyzésre értem -e? (ami helytelen jogi megfogalmazás)ű


Ha alakilag helyesen fogalmaztam volna, akkor valszeg nem sokat értett volna a válaszomból, és nekem az ő tájékoztatása volt a célom, nem pedig a tudásom villogtatása!


Bár ezt egyesek nem értik ...

2021. szept. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ismét #6:


Ha egy orvostól megkérdezed hogy mi a bajod, ő sem latinul fog válaszolni.

2021. szept. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!