Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Társasházban közgyűlés dönthet...

Társasházban közgyűlés dönthet-e a saját pénzemről, vagy csak a közös költség összegének elköltéséről dönthet?

Figyelt kérdés
Megfűzhetem-e én a lakók többségét (öregek és könnyen befolyásolhatóak) arról, hogy saját pénzükön csináljanak meg a saját lakásukban dolgokat, például cseréljék ki az ablakot, vagy a gázcsapot. Erről szavazást indítok azzal a címszóval, hogy elavult az ablak, bármikor kieshet a helyéről, korszerűsíteni kellene, régi a gáz záró csöve, modernebb kellene. Erről megszavaztatta a lakók többségét, és akkor minden lakónak, ha tetszik, ha nem el kell végeztetnie a felújításokat, akkor is ha azok néhány száz ezer forintjába kerülnek a lakóknak, saját pénzükön. Ha nincs pénzük, felajánlom nekik, hogy a társasház megkölcsönzi nekik. Nekem van egy vállalkozóm és én vagyok a közös képviselő. Így egy kis jutalékhoz, nyereséghez tudnék jutni.

2021. szept. 14. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Igazi gyökér vagy.
2021. szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem működik!

Még arra sem kötelezheted, hogy csináltassa meg valamiféle közgyűlési határozattal, arra meg végképp nem KIVEL!

Meg mi az, hogy bármikor kieshet az ablak?

Nálunk 55 év alatt sem esett ki.

2021. szept. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tehetsz ilyet. Hogy jutott egyáltalán eszedbe?

Attól mert anyád kötelezhet arra hogy takarítsd ki a szobádat, egy társasházban nem lehet a lakókat kötelezni arra hogy a saját ingatlanukban bármit is megcsináljanak.

Arra vannak a hatóságok, hogyha balesetveszélyes vagy életveszélyes lenne egy ingatlan, akkor a hatóságnak van joga a lakókat arra kötelezni hogy ezt megoldják. de itt sem kötelezhetik őket ablakcserére, csak a választásra hogy vagy helyrehozzák az ablakot vagy nem lakhatnak a lakásban mert életveszélyes.

Vannak törvények és szabályok amik köteleznek embereket bizonyos költséges munkálatok elvégzésére akkor is ha nem akarják, de ez nem egy társasházi közgyűlés döntése, hanem a parlamenté.

2021. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem

És én értem a kérdést is ;)

Váltsátok le vagy, ha nem lehet, mert sokan vannak a hülyék, aki neki szavaz, akkor az ügyészséget, mint felügyeleti szervet javaslom!

2021. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A közös képviselő felügyeleti szerve nem az ügyészség, hanem a jegyzői hivatal.

Ha erről van szó, hogy valaki meglépte ezt, akkor a jegyzőnél lehet panaszkodni. De ha minden jogszerű, a lakók így döntöttek, akkor nem tudsz mit tenni.

2021. szept. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De hát a lakók többésge eldöntheti, hogy én mit újítsak fel a saját lakásomban? Ez komoly?
2021. szept. 19. 01:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, azokat a dolgokat, amik valamilyen szinten a közös rendszer részének tekinthetők, döntés alapján kötelező lesz mindenkinek megcsináltatni.

Pl. homlokzat része az ablak, a homlokzatnak egységesnek kell lenni, pl. a lakása külső falát senki nem egyedileg festi a neki tetsző színre, hanem közösen festetik. Az ablakkal is ugyanez van, nem lehet minden ablak másféle.

Ha elavult a vízvezetékrendszer, akkor azt mindenhol cserélni kell, hogy senki ne áztassa el amiatt az alatta lakót. Stb.

Társasházaknál kell lenni alapító okiratnak, ebben talán részletezik, hogy konkrétan meddig terjed a kötelezhetőség. Először ezt olvasd el.

2021. szept. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!