Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 év alatt lehet alkoholt...

18 év alatt lehet alkoholt inni, ha más megveszi aki nagykorú?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy ha én jelenleg 17 éves vagyok, viszont tegyük fel a bátyám aki 27 éves meghív egy alkohol tartalmú koktélra, esetleg egy sörre, azt elfogyaszthatom problémák nélkül, vagy ha meglát egy rendőr és leigazoltat akkor megbüntetnek?

2021. szept. 15. 01:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztani lehet, csak vásárolni nem.
2021. szept. 15. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen lehet.
2021. szept. 15. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyen annyi eszed, hogy nem közterületen iszol. Ha vendéglátóhelyen belül vagy annak teraszán iszol, akkor úgysem igazoltatnak.
2021. szept. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyelj, hogy ha kiderül, hogy még nem vagy nagykorú és rendőr igazoltatott, akkor meg fogják kérdezni kitől van az amit éppen iszol. Neki lesz belőle kellemetlensége.

Nem tilos alkoholt innod, itthon mi is engedjük a párommal, hogy a 17 éves gyerekem is igyon a bátyja söréből vagy megkóstolja a bort ha akarja. Ahogy írták mások, arra figyelj, hogy ne közterületen tedd és az éttermet, kocsmát ne hozd kellemetlen helyzetbe azzal, hogy előtted lesz az a koktélos pohár amikor bejön egy ellenőr, mert nehezen fogják tudni bizonyítani, hogy nem ők szolgáltak ki téged a koktéllal. De egy fesztiválon pl. nem fognak piszkálni ha a testvéred vesz neked valamit.

Csak figyelj a mértékre! Nincs értelme annyit inni, hogy emiatt már ne tudd mi van körülötted vagy hogy kihányd az egészet.

2021. szept. 15. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tudni kell rólam, hogy nem vagyok híve a mértéktelen ivásnak.. Egyszer nagyon berúgtam, akkor megfogadtam hogy annyit soha többet nem iszok. Meg ha iszok is akkor sem azért mert húha alkohol, hanem mert mondjuk ízlik. Viszont a kérdésemre megkaptam a választ, szóval köszönöm mégegyszer.
2021. szept. 16. 01:01
 6/6 anonim válasza:

Bár nem ajánlott, fizikailag nagyon sok dolog kivitelezhető. Végül a vasúti felsővezetékhez is - ha nagyon akar - hozzányúlhat az ember.


De azért előtte ezt ajánlom meghallgatni: https://www.youtube.com/watch?v=LZCt7z4z0JQ

2021. okt. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!