Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem lenne jó ötlet a láthatáso...

Nem lenne jó ötlet a láthatásokat àtszabályozni és gyámügyes kapcsolattartót kijelölni minden esetben?

Figyelt kérdés
A mostanában történt tragédia miatt is jutott ez eszembe. Sajnos sok ilyet hallani és ismerősi körben is tapasztalom hogy válások/szakítások után az elszenvedett fél arra használja a láthatásokat hogy vitatkozhasson az exxel, fejéhez vághassa a sérelmeit. Szerintem ezeket ki lehetne küszöbölni ha lenne egyfajta gyámhatósági ügyelet ahol àt lehetne adni a gyereket/érte menni, sőt adott esetben nem is kellene az exxel kontaktusba lépni. Mi a véleményetek?
2021. szept. 16. 12:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan viszont tök normálisan kezelik a dolgot, velük ez kiszúrás lenne. Egyébként meg a gyereket abszolút nem védi ez a bekattant szülőtől
2021. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%
Mi az az elszenvedett fél? És nem, ez nem gyámügyi kategória. A gyámügy nem a felnőttek hisztijét hivatott kivédeni.
2021. szept. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Nagyon sok esetben nincs ilyen probléma, a másik szülő lenne megfosztva attól, hogy nyugodtan legyen a gyerekével.

Tudom, azt fogjátok mondani, hogy áldozathibázatas, DE: olvastam, hogy a nő hónapok óta panaszkodott a kollégáknak, hogy fenyegetőzik a pasi.

Ilyenkor nem kollégákra kell várni hanem lépni. Szólni a gyámügynek, jelezni a fenyegetést és nem csak várni

2021. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Félreértitek, én azt mondom hogy csak a gyermek "átadása" történne a gyámügyön, nem ott találkozhatna vele a különélő szülő. Nem hiszem hogy ez bárkivel is kicseszés lenne. Sokszor én azt látom a 2 szülő ellentéte miatt vannak a viták/problémák, a gyereknek nem származna kára ebből,sőt legalább nem azt látná hogy a szülők vitatkoznak
2021. szept. 16. 13:04
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát minimálisan sem a gyereket védenék. Ha képtelenek minimálisan emberként viselkedni a szülők, az sem a gyámügy gondja.
2021. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Tehát hogy ne legyen tragédia, a felnőttek nem találkozzanak, de ugyanannak akitől szarik, simán átadja a gyereket. Érdekes elgondolás.
2021. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Akkor kinek a gondja az hogy sokszor a gyerek előtt esnek egymásnak a szülők? Azért efelett nem kellene szemet hunyni
2021. szept. 16. 13:12
 8/21 A kérdező kommentje:
6os, itt nem erről van a szó. De tény hogy sokszor az ex miatt durranik el az emberek agya. Nyilván a látjatások megítélésekor azt is vizsgálni kellene melyik szülő mennyire megbízható
2021. szept. 16. 13:13
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fegyelmezze már magát öt percre az akinek "eldurranik az agya" Azt meg vizsgálják melyik a megbízhatóbb, akkor is ha valamelyik szülő hisztériázik a határozat ellen.
2021. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán
2021. szept. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!