Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért rossz az előzetes...

Miért rossz az előzetes letartóztatás, ha tudom, hogy tényleg én követtem el a bűncselekményt?

Figyelt kérdés

Ha tényleg én vagyok a bűnös, és olyan volumenű bűncselekményben, amiért biztosra vehető, hogy letöltendőt fogok kapni, és minden bizonyíték ellenem szól, akkor miért jó, ha szabadlábon védekezem? Ugyanis mivel az előzetes tartama egy az egyben beszámít a szabadságvesztés idejébe, így összességében hamarabb leszek túl az egészen.

Oké, tegyük fel, azért nem éri meg, mert mondjuk nehezíti a védekezésemet, és ezért súlyosabb büntetést fogok kapni. Viszont akkor ha házi őrizetben vagyok, akkor már teljes mértékben fel tudok készülni a tárgyalásra, és ha nem is egy az egyben, de valamilyen módon az is beleszámít a szabadságvesztés idejébe (azt hiszem, végrehajtási fokozattól függ, hány háziőrizetes nap felel meg egy nap szabadságvesztésnek, nem ez a lényeg).


Illetve ha már van jogerős ítélet, akkor miért éri meg halasztást, meg miegymást kérni a bevonulásig, miért nem szokták az elítéltek kérni az azonnali foganatosítást? Ugyanis ha azonnal bevonul, ugyanúgy hamarabb fog túl lenni az egészen, mintha még vár x hónapot a bevonulásig - ugyanis a szabadon töltött idő a bevonulásig bezárólag (nyilvánvalóan) a szabadságvesztés tartamába nem számít be.


2021. szept. 21. 20:44
 1/3 árokpart ***** válasza:
96%
Igen pontosan úgy van ahogyan írod, csak sokan ezt nem mérlegelik. A szabadlábon való védekezés tulajdonképpen sajnos a baj elhalasztása, későbbre történő áttevése. Holott legjobb lenne a bajon minél előbb túllenni, viszont az ember ilyenkor nem gondolkodik, racionálisan csak ösztönösen szabadulni akar, viszont ez emberi természetünknél fogva ez érthető.
2021. szept. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

mert háromszoros telt ház van a börikben.

egyik haverom is megkapta a behívóját, ment is oda hajnalban, aztán mondták, hogy menjen haza majd hívják 1 hónap múlva mert most nincsen hely.

2021. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az előzetesben mindig rosszabbak a körülmények mint a letöltőházban. Utóbbiban van egy kialakult rend, "ritmus", míg előzetesben csak csapkodnak össze-vissza, cellából-cellába, nem mehetsz dolgozni, akkor mész szabad levegőre amikor a napi séta van, korlátozottan fogadhatsz csomagot, látogatót stb.

Halasztás: akkor kérik ha nyomós oka van, pl. elrendezni még otthon a dolgokat, vagy családi ügyet, vagy egészségügyi beavatkozást.

2021. szept. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!