Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az buncselekmény ha aluminiumb...

Az buncselekmény ha aluminiumből öntök aranyrudakat, lefestem arany festékkel, majd eladom mint hamis aranyrud?

Figyelt kérdés
2021. szept. 22. 12:16
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
:))
2021. szept. 22. 19:10
 12/37 A kérdező kommentje:
Egyszer cigány el akart adni nekem aranygyurut 2000 Ft ert
2021. szept. 22. 19:10
 13/37 A kérdező kommentje:
De olyan szép volt hogy annyiért meg is vettem volna de csak ötezres volt nálam S nem néztem ki belőle hogy visszaad.
2021. szept. 22. 19:11
 14/37 anonim válasza:
0%
Bűncselekményt követsz el. Méghozzá csalás. Azért, mert jogtalan haszonszerzés céljából a másik felet megtéveszted. Teljesen mindegy hogyan magyarázod. Az elkövetés akkor történik meg, amikor eladod a tárgyat és elfogadod a pénzt érte ami azt jelenti, hogy az átadott pénzt azért adja át az illető, mert azt mondtad neki, hogy az aranyrúd tömör arany. Akkor nem követsz el csalást, ha megmondod az adásvétel előtt neki, hogy ez valójában egy alumínium rúd, tehát a belseje alumínium, csak a külseje arany színűre van festve vagy arany bevonattal rendelkező alumíniumról van szó.
2021. szept. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim válasza:
Tehát mindent összefoglalva, ezt a terméket "hamis arany" elnevezéssel nem árulhatod, még akkor se ha ez részben igaz (a bevonata ugyanis arany). Azért, mert a hamisítást a törvény bünteti, tehát ha valami hamis akkor az teljes mértékben megegyezőségre törekszik az eredetivel. Hamis pénzt, hamis gyógyszert, hamis aranyat, hamis dolgokat nem árulhatsz. Úgy viszont igen, ha pontosan tudomására hozod a vásárlónak, hogy ez egy "aranybevonattal rendelkező alumínium rúd"
2021. szept. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem nem elég megmondani hogy hamis sot nem is szabad hanem azt kell mondani hogy konkrétan mi. Azt pedig meg se szabad említeni hogy mire hasonlít mert akkor az már megtévesztés.
2021. szept. 23. 08:51
 17/37 anonim válasza:
De az meg van hogy az arany mennyivel nehezebb az aluminiumnal. Ez nem bűncselekmény hanem hülyeség
2021. szept. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Ha hülyeség lenne a

akkor semmit se öntenének alumíniumból S másból se. Tökmindegy mennyi a tömege nem kell mindennek pontosan annyinak lennie mint az aranynak. A vas se annyi, mégis használják azt is.

2021. szept. 25. 08:14
 19/37 anonim ***** válasza:
Hogyan tervezed megolvasztani az öntéshez az alumíniumot? Az olvadáspontja 660°C. Akkor már inkább ólom, (327.5 °C) és a fajsúlya is hasonló.
2021. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Már megtettem. Kürtővel forszírozott égésű száraz fával. Körbe kell venni az edenyzetet korbeszigetelt lánggal s 4 órás fűtés így míg megolvad. De ventilátorok rasegitessel gyorsabb.
2021. szept. 25. 12:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!