Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adásvételi és ajándékozási...

Adásvételi és ajándékozási szerződésénél meg kell jelölni értéket?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy 150 ezer Ft feletti értékű vagyontárgyat be kell jelenteni ajándékozásnál. De ennek értelmezése elég relatív, na meg használt vagyontárgynál ugy ekinek mennyit ér, azaz bármit rá lehet fogni sztem.


az a kérdés h melyik az a forma, amellyel a tulajdonjog átruházható, de nincs semmi vonzata. se bejkelentésui kötelezettség se semmi (azaz akárt adásvétel akár ajándékozás, ne kelljen megjelölni értéket, csak a tulajdonjog ténye derüljön ki, ez a cél. )



2021. szept. 24. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen.

Ha az adó/illeték elkerülés a cél akkor mindegy, mert azt nem a szerződés alapján, hanem piaci ár alapján határozza meg a hivatal.

2021. szept. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

de más dolog miatt kell tudni bizonyítani a tulajdonjogot, semmi szerepe az értéknek !!! itt a jelentési kötelezettség fel se merül, ez már cak elvi eszmefuttatás, de szóba se jön gyakorlatilag.


az az egyetlen kérdés h milyen esetben KÖTELEZŐ értéket írni egy szerződésre és milyen esetben nem?

2021. szept. 24. 23:29
 3/4 Fsms ***** válasza:
Nem kell. Ház részt ajándékoztam ott sem kérte senki.
2021. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, oké kösz!
2021. szept. 25. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!