Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan kellene büntetni a...

Hogyan kellene büntetni a homofóbiát?

Figyelt kérdés
Értem alatta a verbális bántalmazást, pl. az utcán való beszólást vagy azt, ha valaki nem ért egyet LMBT jogokkal (melegházasság stb.) és ennek nyilvánosan hangot ad.

2021. szept. 25. 03:25
A kérdező szavazást indított:
Szabálysértés
Enyhe pénzbüntetés
Súlyos pénzbüntetés
Felfüggesztett börtön
Letöltendő börtön
Nem büntetném
54 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
A prájd feloszlatásával.
2021. szept. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Sehogy. Szólásszabadság van.
2021. szept. 25. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Tudtommal még mindíg szólás és gondolatszabadság van...
2021. szept. 25. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%

Kérdező, lesz LMTQ ÁVH is?


Pufajkások tudod.

2021. szept. 25. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Megjött a következő jobboldali bérrettegő kérdés. Ne aggódj kérdező, továbbra is jogod lesz köcsögnek lenni és beszólogatni az embereknek az utcán.
2021. szept. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Te demokratának tartod magad? Az eltérő vélemény büntetése szerinted belefér a demokráciába?
2021. szept. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Az utcán való beszólás verbális bántalmazás.

Az "LMBT-jogok" ellenzését viszont nem büntetném. Szólásszabadság van.

2021. szept. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Emberek, a diszkrimináció/zaklatás, gyűlöletbűncselekmények nem tartoznak a szólásszabadságba. Ha egy pár nem tudja békében megfogni egymás kezét az utcán, meg beszólnak/megverik/leköpik őket, az nem szólásszabadság, az már az ő jogaik megsértése
2021. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Ha valaki homofób azt nem büntetném mert az még szólásszabadság, viszont ha már tettlegességig fajul, vagy bárki személyes jogait sérti, vagy nagy tömeg előtt mond homofób dolgokat, azt büntetném. Illetve azt is, ha a gyerekét nem fogadja el, azt gyerekbántalmazásként büntetném

Pénzbírsággal elsősorban, tettlegességet börtönnel

Hónapokig/évekig tartó verbális abúzust lmbt+ gyerekek ellen azzal, hogy elveszik tőle a gyereket

2021. szept. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Én egyáltalán nem büntetném a homofóbiának semmilyen formáját. Szerintem senki nem köteles elfogadni az övétől eltérő véleményeket. Ha rajtam múlna, nyugodtan mondhatnának az én politikai nézeteim, bőrszínem, szexualitásom, vallásom, származásom, vagy bármilyen tulajdonságom ellen gyűlöletbeszédeket, engem nem érdekelne. Hadd gondoljon és mondjon mindenki azt, amit akar, cserébe pedig vállalja az őt érő támadásokat is!
2021. szept. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!