Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Halálbüntetést vissza kéne...

Halálbüntetést vissza kéne ällítani magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Igen egyes súlyos esetekben pedofiloknak,idős emberek gyilkosainak,többszörös gyilkosoknak feltétlenül.
2021. szept. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Még ha akarnánk sem lehetne, az EU-tagságunkból következik. De nem is akarjuk, szerencsére már rég meghaladtuk ezt a felfogást.
2021. szept. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
ja
2021. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
24%

Igen.


Én egy emberölés esetén mindössze addig vizsgálnám, hogy szándékos volt -e?


Ha igen, akkor : kötél, golyó, szuri, "tuja".


Annyi engedményt tennék, hogy választhat.

2021. szept. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
18%
Jó lenne, a brutális gyilkosoknak, a gyermekmolesztálóknak és a többszörösen visszaesőknek. Ezeket nem sajnálnám, jobb lenne a világ nélkülük és nekik is jobb lenne, hogy nem 4 fal között rohadnának egész életükben.
2021. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

#4, #5-nek:


"brutális gyilkosoknak"


Egy gyilkos mindig brutális. Mármint gyilkos alatt azt értem, aki bármilyen okból SZÁNDÉKOSAN öl.


"gyermekmolesztálóknak"


Erre most mit mondjak? Nem védem őket, de a halálbüntetés erre szintén brutális, és nem büntetés lenne hanem megtorlás. Ami már önmagában bűncselekmény.


"többszörösen visszaesőknek"


Tehát aki háromszor is bolti lopásra vetemedett, azt akasszuk fel?


Inkább téged.

2021. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 molnarmarcell21 ***** válasza:
Tök mindegy, amikor volt halálbüntetés, akkor is csak pár embert végeztek ki évente. Nem mindegy, hogy halálbüntetést kap valaki vagy életfogytot?
2021. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
6-os nem értek egyet. Van különbség gyilkosság és gyilkosság között. Van aki "csak" pl bosszúból gyilkol, van, aki önvédelemből, bár szándékosan, de van, aki egyenesen gonosz, gyerekeket, öregeket bántalmaz, öl. Az ilyennek nem kellene élnie. Inkább engem?:D Én nem vagyok bűnöző. És igenis, aki gyerekhez nyúl szexuális értelemben, az ne éljen!
2021. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8-nak:


Én sem értek egyet veled.


" "csak" pl bosszúból gyilkol,"


Vagyis aljas indokból, ami minősítő körülmény. Kötél.



"van, aki önvédelemből,"


Sem a vélt, sem a túlzott mértékű, sem a jogos önvédelemnek nem célja a támadó megölése, csak a támadás elhárítása, aminek következtében a támadó esetleg meghal. Szándékos emberölés? Nyilvánvalóan nem.


A pedofilokat még mindig elítélem én is, de veled szemben sajnos védenem kell őket. Én az arányosságra törekszem, és bármiféle bántalmazásra nem lehet válasz az emberölés, vagyis ez esetben kivégzés.


Heréljék ki érzéstelenítés nélkül. Ebben már benne lennék, JOGOS!

2021. szept. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen lenne az olyan jó.

Szerintem több évtizedes börtönben nyomorgás sokkal nagyobb elrettentő erő mintha fájdalom nélkül elaludnál egy méregtől vagy egy pillantás alatt megölne egy golyó.Aki olyan súlyos dolgokat követ el ami halálbüntetést érdemel szerintem inkább a halált választaná de javítsatok ki ha nem így van.

A bírósági rendszer pedig nem tökéletes,sokszor hosszú évek után derül ki hogy hiba történt vagy bizonyítékok kerülnek elő,ami elég rosszul adja ki magát ha az illető már ki lett végezve ártatlanul.

Inkább jobb börtön rendszer kéne,egy olyan ami tényleg segítene az embereknek a társadalomba való visszailleszkedésbe,aki több évig börtönbe kerül az hatalmas eséllyel lesz visszaeső,nem hasznos tagja a társadalomnak.Meg kell őket büntetni de ha túlzásba visszük akkor csak rosszabb lesz,nagyobb eséllyel fognak ezek a tettek újra megtörténni.

2021. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!