Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek milyen ( úgy nagy...

Szerintetek milyen ( úgy nagy általánosságban ) a külföldi elítéltek helyzete manapság a hazai börtönökben ?

Figyelt kérdés

Pont most néztem ezt a videót ( https://www.youtube.com/watch?v=l30UKq16-dc&ab_channel=Telex.. ) és ennek kapcsán jutott eszembe ez a kérdés ...


Szóval nyilván ez a srác lényegében ( legalábbis a saját elmondása szerint ) úgy ülhette le a büntetését mint egy átlag hazai elítélt , viszont az még nem föltétlenül árul el sokat a többi külföldi elítélt helyzetéről ...


Tehát tekintettel arra hogy az itteni közvélemény gazdagnak tekinti a nyugat európaiakat , lehet azt feltételezni hogy egy nyugat európai országból származó elítélt sokkal inkább célponttá válna lehúzás szempontjából mint ( pl ) egy tőlünk keletre lévő országból származó elítélt ?


Illetve mennyire érvényes az a régi ( és talán kissé eltúlzott ) állítás hogy a hazai bűnözői réteg nagyon is kerüli a konfliktust a keleti országokból származó hasonmásaikkal , annak jegyében hogy azokról az a hír terjeng hogy sokkal keményebbek és brutálisabbak mint az itteni kollégáik ?


Továbbá ha tegyük fel bekerülne egy itteni börtönbe egy komoly és ismert nyugat európai bűnszervezet oszlopos tagja ( mint pl az ír Kinahan Cartel egyik alvezére ) akkor az számítana valamit az itteni raboknak olyan szempontból hogy ( pl ) nem mérnének vele emiatt újjat húzni ?


Vagy vélhetőleg ugyanúgy próbálnák csicskáztatni mint egy békés természetű nyugat európai partidrog fogyasztót aki csekélynél egy picit nagyobb mennyiségű kábítószer birtoklása miatt kerülne be egy hazai bv intézetbe ?



#börtön #börtönélet #külföldiek a magyar börtönökben
2021. szept. 26. 02:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Az európai bűnözés eléggé ösdzefonódott. Etnikai maffiák működnek más országokban, és ezek ismertek is széles körben. Egy egy nehézfiú híre egész Európában ismert a "szakmában"...

A lúzereknek meg jelentős gondot okoz a személyi higiéné betartása. Nem nagyon mernek lehajolni a szappanért...

2021. szept. 26. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Itthon a cigány miatt van még a börtönnek is rossz híre, érdekes módon Franciaországban a feketék nagy része úgy viselkedik mint bárki más, nem aljasodnak le odáig...

Szerintem aki már komolyabb dolgokat is megcsinált, annak csak pihenés a börtön, persze lehet összemegy egy olyannal aki totál hülye és kötekedhetnékje van.

2021. szept. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azon töröm a fejemet, hogy jutott neked az eszedbe ez a kérdés?
2021. szept. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-as ,


Mint említettem a fentebb linkelt videó miatt , illetve meg még amiatt is hogy ( nekem legalábbis ) úgy tűnik hogy a hazai sajtó ritkán foglalkozik ezzel a témával ...


Arról nem is beszélve hogy engem mindig is érdekeltek a kriminalisztikával kapcsolatos dolgok , de az már egy külön téma .

2021. szept. 26. 13:02
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát igen, bizonnyal ez a dolga a hazai sajtónak, hogy a nálunk raboskodó mintegy hetven-száz külhoni származású rabnak mennyire jó vagy rossz a magyar börtön. Legalábbis, ez a dolga szerinted. Szerintem meg nem.


A magyar börtönviszonyokat elsősorban az egy légtérbe összezárt emberek habitusa határozza meg, és nem valamiféle képzelt nívó, vagy viszonyrendszer.

2021. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-ös ,


Én azt egy szóval nem írtam hogy a hazai sajtónak az lenne a dolga hogy ezzel a témával foglalkozzon , csupán alulértékeltnek tekintem és azért vagyok rá kíváncsi ...


Azt mellesleg nem értem hogy mit értesz a nívó meg viszonyrendszer alatt , szóval annak örülnék ha esetleg részleteznéd hogy pontosan mit értesz ez alatt .

2021. szept. 26. 13:31
 7/14 anonim ***** válasza:

Azt értem ez alatt, amit érteni lehet.

Ha négy embert összezárnak egy szűk cellába, akkor az ott uralkodó hangulatot az összezártak jelleme, személyisége fogja meghatározni.


Ha 10 személyes vagy nagyobb befogadóképességű cellába kerülnek 10-en, még többen, akkor meg az ott tartózkodók fogják meghatározni a légkört.

Vannak dolgok, amiket egy ember megtehet másik hárommal szemben és vannak, amiket nem tehet meg másik kilenccel szemben.

Más közeg, más leosztás, más helyzet.


Itt a börtönbe zárt emberek többsége nem tart ott, ahol az USA-beli fegyencek. Kevésbé dúl az erőszak, ritkább a szélsőséges helyzet is.

Az persze nyilvánvaló, hogy egy külföldi eleve hátránnyal indul, hiszen nincs közös nevező más elitéltekkel. Ez pedig magával vonja azt, hogy megpróbálják majd lehúzni, az értékeit elszedni, már ha van egyáltalán neki. A fizikum sem mellékes és az egyén kockázatvállalási kedve sem.

2021. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Egyébként meg visszatérve a keleti illetve nálunk nem fejlettebb országokból származó elítéltek témájára , én nem egy idősebb illetve visszavonult délszláv vagy álbán csibésztől hallottam azt hogy a kilencvenes évekbeli Magyarországon ugyanúgy féltek tőlük a rácsok mögött az itteni bűnözők mint az utcán ...


Tehát hogy elvileg elég volt egy két szót szólni szerb-horvátul vagy albánul és máris takarodott ki mindenki az általad kiszemelt zárkából ...


Azóta valószínűleg lényegesen csökkenhetett a jugó/albán jelenlét a helybeli börtönökben , de attól még érdekes lenne tudni hogy mekkora félelemre alapuló tiszteletet parancsol az ha egy vélhetőleg balkáni gengszter fazon vagy a mai bv intézetekben .

2021. szept. 26. 14:37
 9/14 anonim ***** válasza:

"ugyanúgy féltek tőlük a rácsok mögött az itteni bűnözők mint az utcán ..."


Ez nevetséges, alaptalan legenda.

Hogy félnének már egy olyan embertől, akinek senkije nincs, olyan elitéltek, akik haverokkal vannak körülvéve?

Ez a mese egy pillanatig sem életszerű.

Szétütik a fejét, már csak azért is, mert nem fogják megengedni, hogy egy albán veréb menőzzön fölöttük.

2021. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az valóban könnyen lehet hogy elvoltak túlózva azok a történetek amiket én hallottam , viszont azt szerintem senki nem tagadja hogy a kilencvenes években ide telepedett keleti bűnözők jóval brutálisabbak voltak mint a hazai hasonmásaik ...


Sőt figyelembe véve azt hogy a mai napig ilyen szinten megy a rivalizálás a Bálkánon ( [link] ) én abszolút nem lépődnék meg azon hogy a nem teljesen tudatlan és/vagy régivágású helybeli csibészek nagyon is vigyázba állnának ha beköltözne a cellájukba egy ( pl ) nem kamu pravoszláv börtön tetkót hordozó alak .


Persze mindennek ellenére tényleg lehet hogy manapság a legtöbb hazai elítélt valóban olyan nagynak képzeli magát hogy belemerne kötni egy vérbeli vellazeri vagy bratstvo tagba , de érdekes módon nincsennek hírek arról hogy ilyesmi miatt lett volna megtorlás .

2021. szept. 26. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!