Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit áthelyeznek/árkéri...

Ha valakit áthelyeznek/árkéri magát a cégen belül egy másik osztályra, másik beosztásba, akkor újraindul(hat) a próbaidő/felmondási idő? Új szerződést kell csinálni?

Figyelt kérdés

Az Mtv-t próbáltam értelmezni (jogász nem vagyok), de úgy értelmeztem, hogy nem indul újra sem a próbaidő sem a felmondási idő, valaki esetleg tud gyakorlati példát is erre? Illetve új szerződés kell-e ha valakit áthelyeznek vagy átkéri magát, vagy ezt a cég akár papírozás nélkül szokta megoldani?


köszi előre is 🤗


2021. szept. 26. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel ugyanannál a cégnél folyik tovább a munkaviszonya.
2021. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Új szerződés viszont kell.
2021. szept. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez helyzettől függ. Általánosságban ahogy már leírták, mivel az adott cég dolgozója vagy már így nem kell próbaidő, viszont kell új szerződés.

Azonban ha olyan az állás akkor cégen belül is lehet próbaidő. Az én volt cégemnél is amikor a vezetőségben meg kellett pályázniuk új állásokat, ott annak ellenére volt próbaidő, hogy az illető akár 10-20 éve is lehetett a cég alkalmazottja. Viszont egy teljesen új területen vezetői pozícióban még nem volt foglalkoztatva, így ezek az állások éppen úgy voltak belsősnek is kiírva, mint külsősnek. Akár egy 10 éve ott dolgozó pályázott arra a beosztásra akár egy olyan aki soha nem dolgozott a cégnél, a próbaidőt betartották. Hogy mennyire volt ez legális vagy hogyan oldották meg a szerződésben, hogy legális legyen azt nem tudom, nem láttam.

2021. szept. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen! A legjobb talán ha rákérdezek a belsős interjú során, hogy a próbaidő újraindulna-e. (Ha igen, akkor elég könnyen megszabadulhatnának egy belsős dolgozótól...)
2021. szept. 26. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!