Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tehetek feljelentést azért,...

Tehetek feljelentést azért, mert visszaéltek Badoo-n a fotóimmal, adataimmal? Foglalkoznak az ilyen ügyekkel?

Figyelt kérdés
2021. szept. 27. 15:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 A kérdező kommentje:
A feljelentés nem az én ötletem volt. Elolvastam a Badoo szabályzatát, benne van hogy együtt kell működniük. Ha nem lehetne visszakeresni ennek nem lenne értelme
2021. szept. 27. 18:41
 22/72 anonim ***** válasza:

#21- egy hivatalos rendőrségi végzésre természetesen együtt kell működniük.

Ez nem kérdés. Viszont IP címből nem lehet visszakeresni ki csinált fake profilt. Azt mondtad tudod mi az az IP cím és mire való...

És rég törölt adatot sem tárolnak túl sokáig, ugyanis erre is törvény van. (GDPR) Ha a fejed tetejére is állsz akkor sem leszel előrébb.

Lassan be kéne látni, hogy a férjed ismerkedik a hátad mögött....

2021. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 A kérdező kommentje:

De ki tudják kérni az internetszolgáltatótól melyik előfizetőhöz van csatolva. Továbbá gondolom a regisztrált email címmel is tudnak mit kezdeni vagy a feltöltött fényképek között keresgélni.

Azt olvastam 6 évig tárolják törlés után az adatokat.

2021. szept. 27. 18:56
 24/72 anonim ***** válasza:

Az internetszolgáltató is köteles kiadni jogerős bírósági végzésre a tárolt adatokat. Valóban így van.

Viszont egy IP cím nem alkalmas egy adott személy azonosítására nem olyan mint egy újlenyomat.

Kérem valaki magyarázza el neki érthetően.

2021. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 A kérdező kommentje:
Nekem elég lenne annyi válasz hogy foglalkoznak e az üggyel vagy kiröhögnek ha bemegyek ezzel?
2021. szept. 27. 19:01
 26/72 anonim ***** válasza:
Hová szeretnél menni? Rendőrségre? Vagy bíróságra magánváddal?
2021. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 A kérdező kommentje:
Rendőrség
2021. szept. 27. 19:06
 28/72 anonim ***** válasza:
A rendőrségen tehetsz feljelentést igen. Akármiért is. Elkezdenek "nyomozni" kikérik jó esetben a szolgáltatótól az adatokat ami sehová nem vezet mivel az IP cím nem jó az azonosításra majd ismeretlen tettes vagy bűncselekmény hiánya miatt az ügy lezárásra kerül. Rosszabb esetben bebizonyosodik hogy a férjed regisztrált a társkeresőre.
2021. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 A kérdező kommentje:
Továbbra sem értem miért nem jó az IP azonosításra, ha egyszer megtudják vele az előfizető nevét..
2021. szept. 27. 19:14
 30/72 anonim ***** válasza:
At IP cím alapján nem tudják meg az elöfizetö nevét! Ez nem azonos egy lakcímmel, ez kb olyan, mint egy irányítószám, egy várost vagy városrészt jelöl csak.
2021. szept. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!