Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért tart eddig a vádemelés...

Miért tart eddig a vádemelés általában?

Figyelt kérdés

Néztem ma a híradót és olvasgattam híreket, szokatlanul sok kékfény hír jött szembe, és az tűnt fel, hogy általában 1 éves esetekről szólnak a "vádat emeltek" hírek.

Hogyan telik 1 évbe, mire eljutnak a vádemelésig? Mert én úgy tudom, általában a gyanúsított kihallgatása azért hamar megtörténik, és hogy valami 6 hónap egy átlag nyomozás. Onnantól hogy lehet még + 6 hónap a vádemelésig, az ügyészség nem csak dönt arról, hogy igen, vagy nem?

szept. 27. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Változó mikor jutnak el olyan személyig, akit megalapozottan tudnak vádolni. És nem csak azt a személyt kell megtalálniuk, aki egyedüliként (esetenként társtettesekkel) gyanúsítanak a tettel, hanem kellenek az ellenőrzött bizonyítékok, a többiek kizárására is, mindennek utána kell járni, lepapírozni; meg a vádat is fel kell építeni.
szept. 28. 10:32
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. De sokszor meghatározott ember ellen folyik, ahogy láttam. Vagy akkor a kihallgatás után még folytatódik a nyomozás?
szept. 28. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy folytatódik, meg még újabb kihallgatások is lehetnek.
szept. 29. 10:05
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaa oké, azt hittem a gyanúsítotti kihallgatás a legvége.
szept. 29. 10:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt több gyanúsított van az esetek túlnyomó többségében, másrészt le is kell ellenőrizni mindent, ami a vallomásában elhangzik.
szept. 30. 11:29

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!