Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szja mentesség pontosan mire...

Szja mentesség pontosan mire értendő?

Figyelt kérdés

Az alap hogy munkabérre.

De magánszemélykénti egyéb jövedelemre is érvényes? Nyilván az átlagkeresetig gondolom.

Illetve mindenesetben a bruttót nézik? Tegyük fel valaki 500 ezerből csinál 50 ezer profitot akkor neki a 15%-os alapból kiindulva 75 ezret kell fizetnie? Vagy mi a helyzet?



2021. okt. 1. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Bszki, megjelent a törvény. Mélységesen elítélem a közteheriselés ilyen jellegű sárba tiprását, erre kiderül, hogy vannak az országban olyan polgárok, akik amellett, hogy élvezik ezt az aljas rendelkezést, még ahoz is hülyék, hogy elolvassák a törvényt.
2021. okt. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1: Nem ahhoz lusta, hogy elolvassa, hanem egyszerűen nem tudja hol keresse és hogyan értelmezze. Tipikusan az a probléma, hogy a Fidesz csak butítani akarja az embereket és nem fejleszti az oktatást, hogy az ilyen egyszerű kérdésekre is választ kaphassanak az emberek. :)
2021. okt. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy én vagyok hülye de konkrétan csak az érdekel, hogy az idén 414 ezer forintos bruttó átlagkeresetet azt megkereshetem nettóba nem számítva mennyi bruttóval?
2021. okt. 1. 19:14
 4/5 A kérdező kommentje:
Tehát értem lehet 5 millió forint a bruttó havim ha csak abból 414 ezer forint a profit?
2021. okt. 1. 19:15
 5/5 anonim ***** válasza:
A bruttó és nettó különbsége != SZJA. Több mindenből tevődik össze.
2021. okt. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!