Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A héten egy kis súlyú bűncsele...

A héten egy kis súlyú bűncselekmény miatt meghallgatásra hívtak, kötelező igazat mondanom ha én vagyok a gyanúsított?

Figyelt kérdés
Ha elmondom az igazat akkor több hónapos ügy lesz belőle, ha nem akkor meg lezárul most. Kb annyit jelentene, hogy 100 ezer helyett 400 ezer bírságok kapnék. 0 a cselekmény veszélyessége, csak egy jogszabály félreértelmezés miatti dolog.
2021. okt. 11. 12:52
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Van bármi következménye ha a kihallgatáson hazudok?
2021. okt. 11. 12:53
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Inkább mondjuk úgy, hogy ajánlott, mintsem hogy kötelező. Mert amit mondasz felhozhatják ellened. Viszont hallgatni is jogod van. De ha hazudsz, és kiderül, akkor ez a bíróságon nem fog hitelessé tenni és nagyobb bajba is kerülhetsz. De miről van szó egyáltalán?
2021. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy nem emlékszem.
2021. okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nem tudtam 1 törvényről és így nem lett befizetve 3 millió ft-nyi szerzői jogdíj, tehát nem adóhiányról van szó. Kaptam 1 ellenőrzést, "tetten értek", egyből felvettem velük a kapcsolatot és az évre jutó jogdíjat befizettem de a korábbiakat még nem, ..na most hívott a navos, hogy menjek be látja, hogy már befizettem amit kell, csak a formaság miatt írjunk 1 jegyzőkönyvet, 10 perc alatt meglesz csak menjek be...Na nekem ez nagyon gyanús, olyan mintha azt a látszatot akarta volna kelteni, hogy ne aggódjak lezárul az ügy most. Vagy csak paranoiás vagyok?
2021. okt. 11. 13:04
 5/21 A kérdező kommentje:
Lényeg a lényeg, a korábbi évekre rákérdeznek mit mondjak? Mondhatom azt, hogy á nekem nincs jogdíj tartozásom (pedig van).
2021. okt. 11. 13:05
 6/21 A kérdező kommentje:
De még nincs megállapítva, de törvény szerint kellett volna fizetnem...
2021. okt. 11. 13:05
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból, hogy lehet ilyet szerzői jogdíj tartozást összehozni? Mire kellett volna fizetned ilyen sokat? Bekapcsolva hagytál egy rádiót a kocsmában amin a kisgrofó ment, vagy mi az, amire ilyen brutális összeget kellene fizetni?
2021. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami régen volt, arra már nem emlékszik az emebr. Ha rákérdez, akkor ne azt mondd, hogy nincs, hanem hogy úgy emlékszel, hogy nincs.
2021. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Adattárolókra kell matrica, 1 db 32 GB-os SD kártyára pl 1700 Ft-ba kerül, elég gyorsan össze tud futni egy nagyobb összeg...
2021. okt. 11. 13:19
 10/21 A kérdező kommentje:
ez is jogdíj, eléggé benéztem a dolgot
2021. okt. 11. 13:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!