Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Válás esetén mennyi pénzt...

Válás esetén mennyi pénzt kell fizetni?

Figyelt kérdés

Nah akkor az történt. Hogy apám megcsalta anyámat. És anyámnak jelenleg nincs munkahelye. Mert most szült. És 4 gyereket kéne eltartania. De apám nem hajlandó fizetni. Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor a gyerekek nem kerülnek intézetbe?



2021. okt. 15. 19:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
56%

Gyerektartást köteles fizetni, és ha anyád talál egy tökös ügyvédet, egy ideig az asszonytartás is esélyes. (Amíg nem tud munkába állni.)

Apád gerincét nem minősítem.

2021. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem akar fizetni nem fog. Nyilván jár a gyerektartás, de azt behajtani csak bírósági végzéssel lehet.

Anyádnak segítségre lesz szüksége, szülőktől, rokonoktól, ha nem tud titeket eltartani, ellátni akkor legvégső esetben igen, kiemelnek titeket a családból.

2021. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
0%
2.Te a gerinctelen férj pártját fogod?
2021. okt. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

3-as Ezt miből vetted ki?

Azt mondtam, hogy ha nem akar nem fizet, ez tény; nem lehet lefogni, kiforgatni a zsebét, fegyvert fogni rá stb.

2021. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első jól leírta. Viszont maximum az apa fizetésének a fele terhelhető, hiába lenne négy gyerekre egyébként 100-120 ezer a gyerektartás. Ha minimálbéres, az édeskevés. Ráadásul, ha magától nem fizet, akkor be lehet ugyan hajtani, de ennek is van egy átfutása, szóval kell, hogy legyen tartalék.

Anyukád emellett jó esetben gyedet kap, rossz esetben gyest. Plusz családi. Illetve ha gyeden van, jár a családi adókedvezmény.

Emellett, ha van 15 éven felüli gyerek, bár ennek nem vagyok híve, de némi diákmunkával besegíthet.

A gyerekeket kiemelni csak akkor fogják, ha az eltartásuk nem megoldott.

2021. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
0%
4.ó de hogy nem! perrel ki tudják belőle szedni..ügyvéd. kötelessége lenne neki! olyan nincs hogy nem akarja.
2021. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
21%
Azért elég nagy gerince volt ahhoz, hogy tönkre tegyen egy családot...de kellett az új p-ncika.
2021. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os Bíróság megítéli, fél év, mire ha nem fizet, kb. mégegyszer ennyi, mire behajtják. Szerintem nincs ennyi idejük, jövő hónapban már komoly probléma lehet.
2021. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

3-nak

Szerintem nem a férjet támogatja, csak leírta a tényeket.

Az a férfi aki nem akar gyerektartást fizetni a bírósági végzés előtt, mondván ők az én gyerekeim is, az a férfi nem fog fizetni. Ebben az esetben nincs más lehetőség bírósághoz kell fordulni, és követelni a gyerektartás összegének megállapítását, és fizetését. Jobb ha rögtön fizetéslevonással kéri. Sajnos ha így van, akkor bizony segítséget kell kérnie az anyának, másodállást vállalni, picit bölcsibe vinni, és dolgozni. Ha van tinédzser gyermek aki 16 éves, ő is elmehet dolgozni, segítve az anyját, testvéreit. Mire bírósághoz eljutnak szerencsés ha csak fél évet várt rá. A férj megteheti azt is, hogy felmond ( feketén dolgozik tovább), csak hogy a bíróságon közölje: Nincs munkám, nincs állandó bevételem. ( ilyen esetben a jelenlegi minimálbér összegét veszik figyelembe)

Igaza van a 2-nek. Ha az anyukának nincs segítsége szülők, barátok, rokonok révén, ha ő nem megy vissza dolgozni, ha egyik gyereke sem tud diákmunkázni, akkor marad a segély, családi pótlék összege. Ha a gyerekek még így is éheznek, rossz körülmények között élnek, akár ki is emelhetik ideiglenesen a családból ( bár szerintem gyakorlatban nem teszik meg, mert ezzel nagyobbat ártanak a gyerekeknek mint használnak)

Sajnos az asszonytartásra nem számíthat. Bár igaz, hogy most szült, de mire a bíróságon szóba kerülhet az asszonytartás kérelme, a gyermek bölcsödébe is beadható, így az anyuka tudna dolgozni. Asszonytartást más okokból adnak.

Anyuka helyében gyorsan bíróságra vinném az ügyet, kérve, hogy a helyzetüket figyelembe véve sürgessék meg a pert.

2021. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
8.igaz. de akkor is minősíthetetlen amit tett az apa
2021. okt. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!