Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az oltatlanok orvosi...

Ha az oltatlanok orvosi ellátása fizetős lenne, többen beoltatatnák magukat? 🤔

Figyelt kérdés

A kötelező egészségbiztosítási járulék terhére nem fedezhetőek az extrém, illetve hivatásszerűen űzött sportok okozta balesetekhez kapcsolódó ellátások.

Ez a logika kiterjeszthető lehetne a covid oltást fel nem vevőkre is.

Hiszen "magának keresi a bajt"...



2021. okt. 24. 18:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem többen, és jó ötletnek tartom.

Aki beoltatlanul covid miatt megbetegszik, az térítse meg a kezelés költségét.

2021. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Tipikus álszent megoldás. Akkor már korrektebb kötelezővé tenni.
2021. okt. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem. Kevesebben.
2021. okt. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ezen logika szerint,akkor az erős dohányosok a napi egy litert töményet fogyasztó alkoholisták a különböző cukros löttyöket literszámla vedelők a naponta 12-15 kévét beverők a szexfüggők,drogosok..stb. számára nagy eséllyel igénybe veendő orvosi ellátás sem lehetne a kötelező egészségbiztosítási járulék terhére fedezhető.Hiszen ők mind "maguknak kertesték a bajt".
2021. okt. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

#4

Nagyon jó ötletnek tartom! Persze azt nehezebb monizorozni, hogy ki mennyire bagós, ki mennyire alkoholsita, mennyire iszik cukros löttyöket, de az elképzelés jó.

2021. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

A nagy oltáspárti lelkesedésben egy két dolgot ne felejtsünk el.

Milyen oltás az ami ből két adag még 6 hónapig sem ad védettséget ?

Egyre több embertől hallom hogy eü panaszai vannak. Főként nők panaszkodnak hogy hazavágta a hormonháztartásukat.

Ez az oltás egy emberkísérlet ahol mindenki eltolta magától a felelősséget.

Ezért nem tudok azonosulni veled kérdező, pedig én be vagyok oltva.


Egy állatorvos mondta. Ha állatok között tör ki egy hasonló járvány, akkor vagy beoltják vagy leölik a teljes állományt, mert különben annyi mutáció keletkezik aminek a kezelése képtelenég.

2021. okt. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az extrém sportok esetén ez már sok éve törvény, szóval nem valószínű, hogy diszkriminatív....
2021. okt. 24. 18:55
 8/16 anonim ***** válasza:
19%

"Milyen oltás az ami ből két adag még 6 hónapig sem ad védettséget ?"

Pl. influenza elleni oltás...


"Főként nők panaszkodnak hogy hazavágta a hormonháztartásukat."

A 70-es években született a legtöbb nő, tehát pont mostanában állna le a menstruációjuk amúgy is, a járványtól, az oltástól teljesen függetlenül is. Csak most könnyű ezt is az oltásra fogni...

2021. okt. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mert aki eddig nem oltatta be magát, az nem fél a vírustól. Másrészt amilyen jó a magyar egészségügy, jobb esélyed van otthon a túlélésre, mint a kórházban.
2021. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Havi 120 ezer tb-t vonnak tőlem havonta a bérpapírom szerint, más befizeti a 8000 Ft tb-t havonta, aztán ugyanúgy ellátják, mint engem, és még én fizessek többet, úgy, hogy nem járok tömegbe, maszkot hordok boltban, bkv-n? És én fizetem ki a te tb-det, ha beteg vagy, ugyanis eddig annyira vettem igénybe a kórházat, hogy kivették a mandulám és egy éjszakát bent feküdtem, amúgy magánba járok kb. mindenhova, ha kell valami. Eddig 120 ezerrel számolva egy lakás árát, 20 millió tb-t fizettem ki 14 év munkám alatt.
2021. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!