Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálunk van esély arra, hogy...

Nálunk van esély arra, hogy valaki megtámadja az alkotmánybíróságon a korábban bevezetett kijárási tilalmat, és az állam visszafizesse a bírságokat?

Figyelt kérdés

Spanyolországban pont ezt történt: [link]


Szerintem épp eléggé alkotmányellenes az, hogy azokat büntettek meg, akik a saját házastársuk elé kimentek, mikor az hazaért a munkából vonattal. Itt Székesfehérváron egy ilyen esetről tudok, és ez bizony 150 ezerbe került.



2021. okt. 25. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Nincs.
2021. okt. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Lehetne, de a politikai ellenzéknek be kéne állnia az ügy mögé. Amit a kérdező írt tényleg túlment a rendelet célján, az összes többi országban elfogadható indok volt az, hogy kimentél házastársadért az állomásra, csak ezt egy saját felelősségre kiállított igazolással igazolni kellett (pl Franciaországban, Romániában).


Cáfoljatok meg, de tudtommal ilyen miatt nagyon kevés rendőri intézkedés történt, a legtöbb rendőr azért tudomásul vette az ilyen eseteket.

2021. okt. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nincs, a magyar AB már foglalkozott a járványkezeléssel, minden okés, lehet tovább menni.
2021. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
Nincs,mert egyrészt az ellenzék nem fog ezzel különösebben foglalkozni, másrészt ez szerintem jogilag rendben volt,nem alkotmányellenes.
2021. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ellenzék kvázi statáriumot követelt tavaly ilyenkor, ők még a tömegközlekedést is leállították volna.
2021. okt. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra van, hogy megtámadják, de ezek az alkotmánybírák nem a jog felett őrködnek, hanem a hatalom felett, ergo bármilyen olyan indítványt lesöpörnek, ami a nép érdekeit képviseli a hatalommal szemben.
2021. okt. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A télen itt írta valaki, hogy este 9-kor ellapátolta a havat a háza elöli járdáról, és a nagy munka közben nem vette észre a rendőrautót. Meg is büntették.

De azért a rendőrök többsége normálisan állt a dologhoz, én is úgy gondolom. Senki személyes ismerősömet nem büntették, ha normális indoka volt. Sőt, meg se állították az embereket, mert a rendőrök töke tele volt az egésszel. Én munka közben éjszaka is autóztam a cégjelzés nélküli kocsival, és egyszer se állítottak meg.

2021. okt. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!