Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel lehet videófelvételeket...

Fel lehet videófelvételeket használni bíróságon bizonyítékként? Tudnátok ehhez jogszabályt küldni, ha igen?

Figyelt kérdés
2021. okt. 25. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze, amit a bíró jónak talál, felhasználható.
2021. okt. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha azzal a felvétellel bizonyítható az elkövető felelőssége és büntethetősége, persze, simán.


Hogy egy példával éljek: 5 éve sértett voltam egy bűncselekménnyel kapcsolatban, 2 ismerősöm is azt mondta, hogy ha hangfelvételt készítek az elkövetővel folytatott beszélgetésről, akkor en járok rosszabbul, mert nem fogja a rendőrség felhasználni, sőt még engem is megbüntetnek, mert nem hívtam fel a figyelmét az embernek, hogy hozzájárul-e a hangfelvétel készítéséhez, és személyiségi jogokat is sertek.


Nosza, inkabb tettem egy próbát, amíg meg nagy nehezen fel tudtam venni a kontaktot az emberrel, 2 felvételt is készítetettem, nyilván nem mondtam előtte, hogy veszem, mert akkor elvesztettem volna és otthagy.


Feljelentés után bevittem a hanganyagot a főkapitányságra, a nyomozótiszt pedig miután végighallgatta az anyagot, még meg is dicsért, milyen jó minőségű felvételt készítettem, és hogy sok olyan dolgot észrevett benne, ami kapásból 2 in 1 bizonyíték is egy másik sértett feljelentéséből.

És jórészt az a két felvétel segítette a nyomozást, és most nyáron sikerült is elítélni a tetteseket 2 évre.

Szóval hajrá.

2021. okt. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem egy ügyhöz kellene, hanem beadandó megírásához szeretnék hivatkozni jogszabályra.
2021. okt. 25. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!