Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hivatalos értesítés örökség...

Hivatalos értesítés örökség kapcsán?

Figyelt kérdés
Sajnos édesapám elhunyt nyár elején. Én régóta külön lakok, de a hivatalos lakcímem, még mindig a szülői házhoz van rendelve. Valójában csak édesanyám él ott, és a bátyám lakik ugyanazon településen. Én magam hetente egyszer látogatok oda, immáron vagy húsz esztendeje. Ez mindegy is, a lényeg az lenne, hogy semmi értesítést, levelet, iratot nem kaptam arról, hogy édesapám halála után mi került a tulajdonomba. Azt tudom, hogy a testvérek, és a házastárs egyelő részben örökölnek. De nem küldenek ezekről a dolgokról valami hivatalos értesítést?

2021. okt. 25. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hagyatéki tárgyalásnak kell lennie, arra kell meghívót kapj.
2021. okt. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem kaptam efélét. Legalábbis nem tudok róla. Három hónap telt el, de ez valahogy még nem került szóba. Édesapám elég beteges volt, segítség nélkül nem tudott elintézni semmit. Amúgy a hozzám fűződő viszonya volt a legjobb. A bátyámat már akkor elküldte a fenébe, amikor még ott laktam, és az utóbbi években anyámtól is el akart válni, aki nyilván nem segített ebben neki. Amit megértek, mert senki sem szeretne utcára kerülni napnyugtakor. De most meg, mintha ott minden az enyém lenne, bátyámmal együtt elvárják, hogy toljam bele a pénzt, és minden erőmet a ház felújításába, stb. Szóval nem tudom mit gondoljak erről. Semmi értesítést nem kaptam arról, hogy bármiféle javak a birtokomba kerültek volna, ezért nem is tudok úgy tekinteni a dolgokra, hogy ott bármi is az enyém. Kertes házról van szó egyébként, egy kisvárosban. Szóval tudom, hogy értékes, de az, hogy semmi értesítést nem kaptam az öröklésről, az valahogy nem tetszik.
2021. okt. 25. 15:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában 4-6 hónap is lehet az átfutás, de kell kapj róla értesítést. Érdeklődj rokonaidnál, ők kaptak-e. Vagy megkeresheted a helyileg illetékes közjegyzőt, ő felel ezért. Ritkábban nem tárgyalás van, hanem már rögtön a végzés jön.
2021. okt. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Apósom szeptember elején halt meg. Két héttel később az önkormányzat küldött egy levelet a férjemnek, mert az ő neve volt a temetési számlán. A levelet kitöltve fel kellett sorolni az "örökséget", ingatlan, gépjármű stb. és az örökösök neveit. A hagyatéki eljárás majd csak hónapokkal később lesz.
2021. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!