Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » SZJA visszatérítés elvált apa...

SZJA visszatérítés elvált apa esetében?

Figyelt kérdés
Elváltam 2020-ban, A közös gyermekünket a feleségem neveli. A családi adókedvezményt ő veszi igénybe. Havi 53 ezer forint gyerektartást fizetek az egyéb, különleges költségek mellett. Kapok SZJA adó-visszatérítést? Ha a feleségem összejön valakivel és együtt élnének de a gyereknevelésbe úgymond nem szállna be anyagilag (miért is tenné?) akkor ő meg kapna?

2021. okt. 25. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Nem kellett volna elvalnod ... most viszik az asszonyt es a vagyont is :)
2021. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ha együtt él valakivel az hogy nem tud beszállni a közösbe?

De valóban jól gondolod, te nem vagy rá jogosult, az édesanya jelenlegi férje/élettársa igen.

Az én fiam apja is ebben a helyzetben van, mint te, de még nem jelezte hogy problémája lenne vele...

De mennyit van veled a gyereked? Nem lehet, hogy az "új apukával" több időt tölt?

2021. okt. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs új élettársa de lehetne.Viszont lehetne az hogy csak d..ja az asszonyt meg kocsmába jár meg felveszi a zsét.. A feleségem akart elválni én nem. Most van külön lakás hitelem, külön rezsim, külön gyerektartásom és nem jár az adóvisszatérítés. Ne mondja már nekem senki hogy ez igazságos.
2021. okt. 25. 17:17
 4/6 anonim válasza:

Csak úgy nem jár az élettársnak... ha legalább 1 éve együtt élnek vagy bejegyzett élettársak, vagy házasok! Szóval az sem olyan egyszerű...

De miért nem kértél osztott felügyeletet? Akkor járna vissza neked is... De akkor ugye fele időben veled lenne a gyerek és (bocsi, lehet rád nem vonatkozik) a legtöbb apának az nagyobb nyűg, mint egy magasabb gyerektartás...

2021. okt. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az hogy a gyerek nem nálam lakik, az nem azt jelenti hogy a gyerekvállalás anyagi részéhez nem járulok hozzá. Nekem így még többe is kerül mintha együtt laknánk. Akkor?
2021. okt. 25. 19:53
 6/6 anonim válasza:
100%

Hát... A törvényhozók mégis úgy gondolták.

De nem csak anyagi rész van ezt próbálom mondani... Reggel nem te kelsz hozzá hozod viszed oviba/suliba. Este nem te fekteted le. Ha beteg nem te ápolod. Az ha 2 hetente elviszed 2 napra (mert ugye nem írtad meg mennyit van veled) az nem egyenértékű.

2021. okt. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!