Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki végzett az egyetemen,az...

Aki végzett az egyetemen,az vehet diák jegyet,addig,amíg a diákigazolvány matrica érvényes vagy nem?

Figyelt kérdés

Úgy tudom a 2.féléves diák matrica október 31-ig érvényes.

Ez azt jelenti,hogy aki végzett,az eddig utazhat diák jeggyel,akkor is ha már dolgozik?


Azért merült fel bennem a kérdés,mert olvastam,hogy a diák matricák érvényességét meghosszabbítják.


Ez csak a hallhatói jogviszonnyal rendelkezőkre érvényes,vagy azokra is,akik most végeztek?


2021. nov. 1. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
addig vehetsz diak jegyet, amig ervenyes a matrica, akkor is, ha kozben vegeztel, es par hetig/ honapig meg tudsz diakot venni
2021. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A meghosszabbítás azokra vonatkozik akik most hallgatók, diákok. Akik végeztek azoknak nincs miért hosszabbítani.

Azért van plusz idő a diákigazolvány érvényességében, mert pl. az egyetemeken, középiskolákban a nyár elején vége az oktatásnak, de a következő szeptemberben simán lehet továbbra is diák, ha beiratkozik egyetemre, egyéb suliba, vagy az egyetemista a következő félévére. A kettő között is diáknak kell számítson a nyáron és ezt csak úgy lehet elérni ha nem a tanév végéig érvényes a diákigazolvány, hanem a következő félév elején addig, amikor már van lehetőség a hosszabbításra. Ez a hosszabbítás nem azt jelenti, hogy csak úgy hozzáírnak még egy hónapot, hanem a következő félév vagy tanév miatt hosszabbítják meg egy újabb ciklussal, mert már beiratkozott és diák az illető.

Mint amikor az autópálya matrica nem január 1-ig érvényes, hanem január 31-ig, hogy legyen időd megvenni a következő évit.

2021. nov. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2-es


Érdekes,mert ha pl nincs munkád,akkor a 45 nap ingyen tb-t is ettől a naptól számítják,amikor lejár a diákod,én úgy tudom.

2021. nov. 1. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:
a veszélyhelyzetre tekintettel a lejárt diákigazolványok is érvényesek 2022 február végéig.
2021. nov. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!