Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a férjemmel az ő tulajdonáb...

Crazygirl0210 kérdése:

Ha a férjemmel az ő tulajdonában lévő házban élünk és azt az ingatlant újítgatjuk fel folyamatosan ,válás esetén a gyermekemmel távozva az ingatlanból, mindent ott hagyva a férjnek, 16 év házasság után jogilag rendben van,hogy 0 Ft-tal kell távoznom?

Figyelt kérdés

2021. nov. 2. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2021. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit a házasság alatt szereztek, azt elkell osztani, kivéve, ha van házassági szerződésetek és abban másképp rendelkeztetek.
2021. nov. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megvannak a számlák a felújítási munkákról?
2021. nov. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hozzáépítés , értéknövekedés különbözetének a fele. Ha nincs számla, bizonyító okirat stb akkor bonyolultabb, de a bíróság becsléssel is megállapíthatja (szakértő ebvonása).
2021. nov. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kerdes mikor lett a ferjede a haz. Mar a hazassag elott? Ha igen, akkor a hazhoz semmi kozod, a felujitasokhoz se ha nem tudod igazolni szamlakkal. Ha hazassag alatt lett a ferjed neven a haz, a kerdes az, milyen forrásból vette? Ha orokolt vagyonbol akkor szintén semmi kozod hozza.


Ha viszont nem hazassag elotti vagyonbol vette, hanem pl gyujtogette a fizetesebol, akkor az mar hazassag alatt szerzett vagyon es a haz felezodik. Ha mondjuk a egy 20millios hazrol van szo, amit o vett es abbol mondjuk 10millio volt a hazassag elotti vagyon, masik 10millio hitel, amit a hazassag alatt akar kizarolag o vett fel, akkor ez esetben a fel haz az ove, a 10millio onresz jogan, a masik fel fele viszont a tied mert hazassag alatt szerzett vagyon. Ilyen esetben sem az nem számít hogy o mennyit keresett, mennyit tett felre vagy hogy csak o fizette a hitelt.. a hazassag vagyonkozosseget jelent, vagyis a te hiteled az ove is es vica versa..


Szoval reszletesen ird le a haz sorsat.


Amugy az ingosag fele megillet, pl a ket eves tv, huto, stb..

2021. nov. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A masodik bekezdesben irtat kiegészítenem hogy a haz fele ugye az onresz jogan a ferje, de a fel masik fele szinten. Tehat ebben a verzioban 1/4ed - 3/4ed a tulajdoni hanyad.
2021. nov. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A házhoz semmi közöm.

Én csak a saját anyagimat fektettem bele. Úgy , hogy közben az ő első házasságából született gyermekét is mi neveltük a közös gyermekkel együtt.

Én nem is gondoltam, hogy az ingatlanból bármi is járna nekem. Ez nem kérdés. Tudom hogy nem.

De azt is tudom , hogy egyik fél sem semmizheti ki a másikat.

Minek nevezzem, ha nem kisemmizésnek, azt amikor a közös gyermekünkkel csak a személyes holminkkal távoztunk az ingatlanból és a férj elmondása szerint minden elévült így ő nem fizet semmit.

Hát 16 év házasság után a semmivel és egy gyerekkel albérletbe menni.....

Személy szerint nem tartom fernek, hogy mindenem beletettem és ennek ellenére 40-en túl a 0-ból kell elkezdenem a gyermekemnek és magamnak megteremteni mindent.

2021. nov. 2. 21:25
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Az ingóság fele jar. Azt senkinek nem tudja beadni hogy mondjuk a tv vagy a huto a hazassag elottrol valo.


Beszelj egy ugyveddel, es tajekoztasd az exed hogy igenyt tartasz a haz ingosagainak a felere. Vagy penzben vagy osztozkodjatok.


Nyilvan valo hogy pl.a 3eves mosogep nem csak az ove. Nem lesz csak az ove csak azért mert az ingatlan az ove.

2021. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket!
2021. nov. 2. 21:57
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem A felújítások költségének a fele téged illet.

A gyerekre gyerektartást ha indokolt magadra házastársi tartást Utóbbi alapos indokkal ítélik meg!

2021. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!