Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkoholizmus miatt gyámság...

Alkoholizmus miatt gyámság alá helyezés?

Figyelt kérdés

A fiamról van szó, 30-as éveiben jár. A családját, barátait már elveszítette az ivás miatt. Nincs senkije, nálam lakik. Alkalmi építőipari munkákból szerzi a pénzét, amit el is költ italra. Az ivászat napi szinten megy, alig látom őt józanul. Sokszor verekedett a kocsmában és az utcán, részegen kezelhetetlen. Már többször volt a detoxikálóban, egyszer olyan magas volt a véralkohol szintje, hogy az orvos szerint csoda, hogy túlélte. Nyáron volt egy öngyilkossági kísérlete is. Nagyon aggódom miatta. Több terápiát is végigcsinált, eljárt gyűlésekre, fél évig feküdt bent az addiktológián és pszichiátrián. Sajnos semmi sem segített. Voltak hosszabb-rövidebb józan időszakai, de mindig visszaesett. Anyaként szörnyű végignézni, ahogy a fiam tönkreteszi magát. Utolsó megoldásként a gyámság alá helyezésre gondoltam, ezt javasolta az egyik ismerősöm. (Végülis ön-és közveszélyesnek számít) Most jutottam odáig, nem látok más kiutat. Én lennék a gyámja. Kérdéseim:

1. Van beleszólása ebbe a fiamnak?

2. Hogyan és hol kell indítványozni ezt a folyamatot?

3. Milyen jogokkal ruház fel a gyámság? Én kezelem a vagyonát, és még mi mindent?


Megjegyzés: olyan válaszadók véleményére nem vagyok kíváncsi, akik azt mondják engedjem el a fiamat, hagyjam csinálni amit akar, végül is már felnőtt ember. Én nem tudom ezt megtenni, esélyt szeretnék neki adni egy normális életre. Fiatal még ahhoz, hogy már most feladja.


Köszönöm!



2021. nov. 5. 11:29
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Amennyire én tudom, ahhoz hogy gyámság alá lehessen helyezni valakit, kell egy orvosi papír, hogy tényleg nem beszámítható. Illetve mivel ennek sok jogi vonzata van, szerintem konzultálj egy erre szakosodott ügyvéddel.

Kitartás

2021. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fiad mihelyt megtudja mire készülsz, nem fog részt venni kötelező orvosi vizsgálaton, ami elengedhetetlen, hogy ön és közveszélyesnek titulálják. Kötelezni nem lehet rá. Ezt nagyon megszigorították. Azt gondolod, ha te leszel a gyámja nem fog inni? Sajnos, ha neki nem jut el a tudatáig, hogy változtatnia kell, akkor nehéz ügy. Sajnálom a helyzeted és a fiadét is.
2021. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

Tök jó, hogy végre felnőtt az Y generáció, és pulyái is vannak, és nem tudja, mit kezdjen velük...


Próbáltál beszélni vele, vagy jól pofán vágni, amikor ilyesmit tapasztaltál?


Ha 30 éves, akkor hol voltál az elmúlt 30 évben?


Se a rendőr, se a GYK-n hisztizés nem oldja meg. Ki kell venni a fenekedet a fészbúkból, és úgy tenni, mintha a fiad a valóságban is létezne.

2021. nov. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt van egy tájékoztató a gondnokság alá helyezésről. Nem tudom, sikerül-e megnyitni, mert egy pdf filét tartalmaz. Ha nem, írd be a Google-ba, hogy Alkoholizmus miatt gyámság alá helyezés, ott több dolgot is találsz. A második az, amit próbáltam belinkelni. De tényleg nem egyszerű valakit cselekvőképtelenné nyilvánítani, főleg, ha dolgozik. Igazságügyi orvosszakértői vizsgálatra van hozzá szükség, de első körben körzeti orvos, és ő eligazít.


A gondnokságról - TASZ

[link] › files › tasz › imce › gondnoks__g2

PDF

állapotuk miatt, vagy fejlődési rendellenesség folytán nem képesek önállóan érdekeiknek megfelelő döntést hozni. A gondnokság alá helyezésnek alapvető ...

8 oldal


Tájékoztató a gondnoksággal kapcsolatos eljárásokról

[link] › UserFiles › gondnoksag_v08

2021. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!