Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ez évben keresett...

Ha valaki ez évben keresett vaterán 1.8 millió forintot és nem adózott, börtönbe kerülhet?

Figyelt kérdés

Tesómról lenne szó. Megvett aliról, meg boltból ruhákat, tovább adta őket, összesen 1.8M forintot utaltak neki. Ez ugye nem tiszta pénz, de mivel számla nincs mennyit tett bele gondolom mindegy is.

Az egyik vásárlója állítólag följelentette mert nem adott számlát. Neten keresgéltem a törvényt, azt írja szabadságvesztés, minimum 1 év. Ilyenért tényleg börtönbe kerülhet?

Egyáltalán hogy működik ez, nem fog kapni valamilyen levelet, hogy ha valóban feljelentik?



2021. nov. 8. 23:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják sittre vágni, de kapni fog egy csinos kis bírságot a NAV-tól az adóhiány miatt.
2021. nov. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Uh köszi, nagyon aggódom miatta. Főleg idegesit, hogy míg nem volt bankszámlája (áprilisig) szegény anyunkéra utaltatta. Erre meg akár bűnszervezetet is ráhúzhatnak nem?

19 éves öcsém, teljesen tönkre menne, ha máris sittre vágnák. Felelőtlen volt, de már talált rendes munkát.

Ha bírság lesz örömmel fogjuk kifizetni neki.

2021. nov. 9. 00:06
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
#2 ez nem bűnszervezet és nem fog érte letöltendőt kapni, de ha végigmegy az ügy a NAV-nál akkor bírságot igen.
2021. nov. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Mindenképpen kap értesítést róla ha tényleg feljelentik és lesz valami a dologból. A jogi részében viszont nem vagyok jártas, de elég nagy összegnek tűnik ahhoz, hogy akár komolyabb büntetés legyen belőle
2021. nov. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem kerülhet.
2021. nov. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

>>Erre meg akár bűnszervezetet is ráhúzhatnak nem?


Hogyne, persze.

Lófejjel az ágyában fog ébredni.

Na húzz a retekbe a majomarcú kitalálmányaiddal, te kretén.

2021. nov. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Én esküszöm nem értem hogy aki leírja hogy “nem vagyok jártas a jogi részében” az mi a bánatnak ír ebbe a kategóriába?
2021. nov. 9. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy ilyen szintnél az állam érdeke a pénzbehajtás, nem az, hogy börtönbe eltartsa a rabot.
2021. nov. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A bűnszervezet alapvetes hogy ala fole rendeltsegi viszony legyen a tagok kozott. Es 3fo kell hozza.


Bűnszervezet: legalább három személyből álló, hosszabb időre, hierarchikusan szervezett, konspiratívan működő csoport, amelynek célja ötévi vagy ezt meghaladó szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmények elkövetése.


Fez max bunszovetseg lehetne, de az sem mert anyad semmit nem tett.

2021. nov. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
#8 ennyi erővel az incelek se írjanak a felnőtt párkapcsolatok kategóriába! ;)
2021. nov. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!