Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a helyzet akkor ha a...

Mi a helyzet akkor ha a munkáltató nem a szerződés szerinti feltételekkel alkalmaz? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy „főállásba“ 8 órába. A szerződés szerint kettős feladatkörben, 4 órát egy adott feladatkörben és 4 órát egy tök más teljesen más feladatkörben.Így szól az alku így szól a szerződés.

8-12h-ig végzem ezt, ebédszünet majd 12-16h végzem azt. Így van leírva így szólt a megállapodás.

A mindennapi gyakorlatban kiderült hogy az egész egy kamu. Semmiféle kettős feladatkör nincs, nem is lesz, azt várják el hogy napi 8 órában az egyik feladatkörben dolgozzak.

A másik nem létezik, csak papíron odahazudták hogy vonzóbb legyen az állásajánlat.


Nem fogok soha egy napot, 1 órát sem dolgozni a másik 4 órás feladatkörben mert az nem létezik.


Mit lehet ilyenkor tenni? Nem a szerződésnek megfelelően foglalkoztat.

Jó sejtem hogy a világon semmit se lehet tenni?Ha ugrálok, kirúgnak és nem lesz se ez, se az.


2021. nov. 15. 19:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Erre találták ki a próbaidőt. Ha nem tetszik, keress jobbat. Amúgy bármikor elfordulhat egy cégnél, hogy nem pont azt csinálod, amit korábban, vagy ami a szerződésben áll.
2021. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván próbaidőn vagy ha most jöttél rá erre.

Egyszerűen felállsz, közlöd a főnököddel, hogy nem dolgozol ott tovább, a felmondásodat egy papíron odaadod a kezébe és másnap nem mész be.

2021. nov. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

" Amúgy bármikor elfordulhat egy cégnél, hogy "


Na de már bocsánat engem egy olyan feladatkörrel bíztak meg amelyről kiderült hogy nem létezik és soha nem is létezett a cégnél. Azért ez kicsit több annál minthogy egyes napokon mást is kell csinálni mint ami a papíron van!

2021. nov. 15. 19:32
 4/16 A kérdező kommentje:

"ogy nem dolgozol ott tovább, a felmondásodat egy papíron "


És mi van ha az csinálom hogy 4 órát végzem az A) feladatkört majd leállok, semmit se csinálok és közlöm hogy várom a B) feladatkörhöz tartozó feladatokat? Az A) feladatkör 4 órára szólt lejárt kész.

Kérem a B) feladatot.

Ez nem jó?

2021. nov. 15. 19:33
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon jó, addig amíg a szekusok ki nem verik belőled a három nappal korábbi ételmaradékot is.
2021. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

#4 Ki vagy akadva mert a céged csak fele részben várja el tőled azt a FAJTA munkát amit megbeszéltetek, de te meg lazán hajlandó lennél csak a fele munkát elvégezni.

Ez nem így működik.

Vagy elfogadod azt a munkaHELYET azzal a főnökkel, azzal a munkával, vagy nem fogadod el. Akkor állj fel és keress másikat!

De megpróbálhatod nyugodtan. Csak akkor ki fognak rúgni.

2021. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
Akkor nyilván a munkáltató szünteti meg a munkaviszonyt. De a kérdés így elég zavaros, mert nem felmérhető, mennyire más a két dolog. És elég érthetetlen, miért hirdetne így egy állást valaki.
2021. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

>>Amúgy bármikor elfordulhat egy cégnél, hogy nem pont azt csinálod, amit korábban, vagy ami a szerződésben áll.


Birka.

2021. nov. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"#4 Ki vagy akadva mert a céged csak fele részben várja el tőled azt a FAJTA munkát amit megbeszéltetek, de te meg lazán hajlandó lennél csak a fele munkát elvégezni."



Könyörgöm ne ragozzuk a semmit!!

A szerződésben világosan ott van a munkaidő felében raktári munka áruössszekészítés a munkaidő másik felében telefonos ügyfélszolgálat,

erre kiderül hogy a cégnél semmiféle ÜSZ nincs és SOHA nem is volt, mert a kezdettől kiszervezett módon megy. Egy árva telefon nincs a cégnél max a főnöki mobil..

Telefonos ügyfélszolgálat mi???

Hát én nem erre mondtam igent a szerződésben!! Én nem ezt fogadtam el ők nem ezt ajánlották!! Én nem napi 8óra raktári fizikai munkát írtam alá!

2021. nov. 15. 19:54
 10/16 A kérdező kommentje:

". És elég érthetetlen, miért hirdetne így egy állást valaki."


mert sima fizikai melóra ennyi pénzért a lőtéri kutya se jönne azért!! azért hirdet így állást mert így legalább esélye van embert találni.

2021. nov. 15. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!