Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fizetési meghagyás esetén...

Fizetési meghagyás esetén mennyire kell bizonyítanom a közjegyzőnek, hogy miért/hogyan tartoznak nekem?

Figyelt kérdés
Segítettem egy barátomnak a lakásfelújításában még tavaly előtt. Mivel amúgyis ezzel foglalkozom, szívesen segítettem neki. Sajnos időközben rossz anyagi helyzetbe kerültem. Felvetettem neki hogy a segítségemet nem tudná e honorálni utólagosan némi munkadíjjal, mégiscsak elég sok időt töltöttem el a lakásával, és a szakértelmemmel is hozzájárultam hogy jó legyen a lakása. Teljes mértékig elzárkózott ettől. Arra gondoltam fizetési meghagyást hagyok közjegyzőnél, kikalkuláltam egy reális órabért, és összegyűjtöttem egy táblázatba milyen munkákat csináltam meg neki milyen értékben. Kell ezentúl bizonyítanom bármit? Milyen esélyeim vannak?

#fizetési meghagyás #bírósági fizetési meghagyás
2021. nov. 20. 20:17
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Hitelt érdemlően.
2021. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés nélkül szerintem semmilyen. Én még ilyen féregről nem hallottam, aki felajánlja, hogy ingyen segít, majd egy évre rá megpróbálja kiszámlázni.
2021. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

"Milyen esélyeim vannak?"


Olyanok mint a lottó ötösre. Nem is, arra azért lényegesen nagyobb. A helyedben azzal próbálkoznék, szinte halálbiztos ehhez képest.

2021. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ezt nem fogod tudni bizonyítani
2021. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
üzletszerüen végzett kivitelezés így
2021. nov. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Cuki, se szakember nem vagy, se vállalkozó, se szerződés nincs, egy általad felajánlott baráti segítséget utólag forintosítani akarsz és még bíróságra is mennél miatta…


Kinek kellenek ellenségek, ha ilyen barátai vannak???


Máskor, ha anyagi segítség kell, kérj kölcsön, ha addigra maradnak barátaid!

2021. nov. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Add el a gerinced. Ja, az már nincs meg.
2021. nov. 21. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az alapkérdésre visszatérve: a közjegyző a rögzített eljárási díj ellenében indoklás nélkül kiállítja a fizetési meghagyást.

Innen két út van:

1) Az érintett nem veszi át, ezáltal vélelmezett kézbesítés alapján jogerőre emelkedik és végrehajtható, ha megalapozott, ha nem.

2) a) Az érintett átveszi és fizet.

2) b) Az érintett "ellentmondást" jelent be, bírósághoz fordul, és a bíróság dönt. Ez már normál, magánjogi per lesz.

Tehát a közjegyző nem vizsgálja, hogy az igényed jogos, vagy sem.

2021. nov. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szóval két éve szabad akaratodból segítettél valakinek ingyen, most meg utólagosan pénzt követelnél? Ezt buktad, mivel ingyen ajánlottad fel, így nem kérhetsz most már semmit, anyagi ellentételezési igényedet a munka elvégzése előtt kellett volna jelezned, s akkor ő dönthetett volna, hogy igénybe veszi-e a segítségedet vagy sem.


Ha bármilyen fizetési meghagyással élsz felé emiatt, akkor te szívod majd meg, hisz nem csak az ügyintézést kell fizetned, hanem a teljes perköltséget is.

2021. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát szakmunkát végeztél mindenféle engedély, képzettség, szerződés nélkül? Ráadásul feketemunka is, mert pénzt kérsz érte.

Gerinctelenség csúcsa hogy utólag találod ki hogy pénzt kérsz érte.

2021. nov. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!