Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Buszmegállókban, buszállomások...

Buszmegállókban, buszállomásokon kötelező a maszk hordása? Vagy csak buszokon?

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 14:05
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha buszmegbe is, küldenél linket hogy mióta?
2021. nov. 24. 14:05
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
A megállókban is, november 1.-e óta. De ki lehet játszani úgy, hogy a megálló tábla előtt állsz meg, az nem a megálló területe. Persze akkor a busz se áll meg, ha nincs más fel/leszálló utas, tehát ha jön a busz, be kell állni a táblához, de a buszon nincs kibúvó, szóval mire jön felveszem.
2021. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

2


"de a buszon nincs kibúvó,"


Van.Ha valaki autista,akkor neki nem kötelező.

2021. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oh, szóval bennem vsn mind a 3 oltás és ígyis kötelező maszkot hordanom, de ha autista lennék elkerülne a virus? Hmhm :) oksi, köszi!
2021. nov. 24. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Ezért nem tömegközlekedek, 5 km-t is inkább megyek gyalog. Nekem csak jó, egészséges, spórolok, a busztársaságnak meg csökken a jegybevétele. Most, hogy a boltokba is kell már kicsit problémásabb, erre ott a házhozszállítás, használom is, de sajnos elkerülhetetlen, hogy néha egy-egy dologért ne kelljen beszaladni.
2021. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

4


Persze.Mint ahogy azt már megállapították annak idején,hogy ha egy kiskorút kísér egy védettségi kártyával rendelkező személy,akkor az nem csak őt hanem a kísért egyént is megvédi.

2021. nov. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#8 miért is? Tán aki autista, elkerüli a vírus? Nem fertőződhet meg, nem terjesztheti, azért nem kell neki maszk?

Valamint, ha a 3 oltás "a megoldás", mert "védelmet nyújtanak", akkor Nekem, már a 3. oltás után miért kötelező maszkot hordanom ugyanúgy, ahogy oltatlanoknak is? Miért nevezel "csaló selejtes szélhámosnak", mikor azt se tudod ki/milyen vagyok? Azért, mert feltettem a kérdést, hogy 3 oltással ha védve vagyok miért kell mégis "védekeznem"? Azonnal személyeskedni kell, mert érdembeni választ nem vagy képes adni azzal az apró agyaddal?


Valamint miért "hagyjam" az autistákat? Én egy szóval nem bántottam őket.

Miből gondolod, hogy "fogalmam sincs" róla/róluk? 2 éven keresztül tantervbe volt építve hogy tanulnunk kell a különböző idegi-fejlődési rendellenességekről és egyéb mentális zavarokról is, feltehetőleg többet tudok erről a témáról (autizmus), mint te (a kommentedből kiindulva 100%).


Csak azért, mert fel vagy háborodva, hogy valaki 3 oltással megkérdőjelezi a maszkviselést, így nem tudsz érdemben válaszolni, nem kell parasztnak lenni :) Annak a világnak már vége. Köszi, puszi! :)

2021. nov. 24. 17:04
 8/12 A kérdező kommentje:
Örülök hogy törölve lettek azok a kommentek :) köszi!
2021. nov. 25. 10:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Autisták nem bírják elviselni, ha az arcukon van a maszk, fejükön a sapka, ezért van ilyen kivétel.
2021. nov. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 Értettem, tisztában vagyok vele, csak maga az elv az, amit nem értek.


Azért Kötelező hordanunk a maszkot, mert elkaphatjuk, terjeszthetjük a vírust, de ha valaki egy rendellenesség/betegség miatt nem tudja hordani (mint pl az autizmus, a fent írt probléma miatt), akkor nekik nem kötelező hordani, azaz nem gond ha ők elkapják, terjesztik a vírust. NEm tudom, érteni-e mire akarok kilyukadni?

2021. nov. 25. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!