Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez fogyasztóvédelmi szempontbó...

Ez fogyasztóvédelmi szempontból nem problémás, nem sérti a vásárlók jogait? (LIDL)

Figyelt kérdés

A Lidl-ben régebben úgy lehetett számlát kérni, hogy az áruházban található automatánál készítettél egy kártyát, amin szerepeltek az adataid. Ennek az volt az értelme, hogy ne a sort tartsa fel az, hogy valaki éppen diktálja be az adatait, a pénztáros meg pötyögi be a gépbe.

Ez a gyakorlat megváltozott, már nincsenek ezek az automaták. Helyette okostelefonra kell letölteni egy alkalmazást (ráadásul nem is az újat, amiben vannak kuponok, meg a kódot lecsippantva tárolja az appban a nyugtákat, hanem egy teljesen külön alkalmazást). Ebben az alkalmazásban kell elkészíteni a virtuális kártyát az ember adataival.

Na most adja magát a kérdés, hogy mit csináljon mondjuk egy idős ember, akinek nincs okostelefonja, de számlát szeretne egy termékről (de arról se tudok, hogy egy fiatalnak kötelezően lennie kellene okostelefonjának). Erre a kérdésre azt mondták az áruházban, hogy az üzletvezetőt kell keresni, ő tud olyan fizikai kártyát csinálni, mint régebben az automaták. DE ő most épp nincs bent, várni kell rá háromnegyed órát.


Fogyasztóvédelmi szempontból, a vásárlók jogait nézve normális dolog ez szerintetek? Tehát ha öreg vagyok, és nincs okostelefonom (vagy fiatal vagyok, de pl. lemerült a mobilom), akkor rohangáljak az üzletvezető után? És ha nincs bent éppen, akkor nem tudok számlát kérni? Szerintem ez nem korrekt. Nektek mi a véleményetek?



2021. nov. 28. 22:22
1 2
 1/11 D-Mano ***** válasza:
83%

Ez tényleg így működik a Lidlben?

Mert ha igen, akkor ez agyrém.

2021. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Ma már úgy számítják a multik, hogy mindenkinek van okostelója, mivel a gyerekek már alsóban azon lógnak. Az idősek meg boomerek, ők le vannak szrva
2021. nov. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nemaRendőrség ***** válasza:
28%

Nem kell ott vásárolni...

Amúgy is retek bolt

2021. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit korai még ez az átállás. Rengetegen vannak okostelefon nélkül, akik még számlát kérhetnek.

Azok, akik okostelón nőnek fel, még csak tizenévesek... Majd 10-15 év múlva lehet minden telóról, amikorra ez a generáció számlaképes lesz

2021. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

4# számlát kérni képes*

(Jav.)


Hülyeséget írtam.

2021. nov. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Még a FB-ot sem tudod használni okosteló nélkül, mert kell a mobilod száma
2021. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Jaj, hát a sok értelmiségi hülyének, annak nincs manapság már csak okostelefonja.

Mert ettől aztán olyan okosak lesznek.


Meg a fészbúk.

2021. nov. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
7# Pár év múlva az értelmiség "nekem nincstévém"-je a "nekem nincs fészbúkom" lesz
2021. nov. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezektől a válaszoktól, még aggályos amit a kérdező felvet.
2021. nov. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg így van, és szerintem ez törvénytelen. Az ő dolguk minden gond nélkül számlát adni, nincs joguk a vásárlóra terhelni bármit is. Legyen erre is lehetőség, de kötelező (lenne) ott helyben számlát adniuk. Én sem értem, hogy ennyi idő és valós panaszok ellenére hogy nem történik semmi.

A sárga csekket sem szüntethetik meg azért, mert elérhető az online utalás. Ja, az üzletvezető soha "nincs benn" ilyen esetben. Biztos éppen online vezeti az üzletet. :) Bosszantó és jogsértő.

2022. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!