Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok ha Pl vonaton/Met...

Mit kaphatok ha Pl vonaton/Metrón/utcán nekem jön valaki és levideózom?

Figyelt kérdés

Csak feltételes példa:

Például csak vlogolgaznék az utcán/vonat állomáson,és mondjuk,az nem normális gyerek nekem jön és elkezd ottan balhézni "Mert mi az hogy felveszem kamerára".

És mondjuk odáig faljul az dolog hogy nekem jön bicskával,és jól ki ko-zom valahogy.

Mivel bizonyítékom lenne rá,hogy belém kötött,akkor elvileg feltölhetem az internetre?

(És nyilvánvalóan nem őt videóznám,csak ilyen város nézős/vonat vlogos videókat tölteném fel)



#önvédelem,bunyó,verekedés,fegyver,bicska,videó,videózás,törvény
2021. nov. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
74%

Kiteheted, de feljelenthet személyiségi jogok miatt. Nem lenne elég neked, hogy kiütötted?


Egyébként senkit nem tehetsz fel videón a netre úgy, hogy felismerhető legyen, az engedélye nélkül. Persze ezzel kevesen foglalkoznak, mert alig nézi valaki ezeket a videókat, de le lehet szedetni őket ezzel az indokkal.

2021. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

1

Nyilván utánna nem videóznám,mert mivel elméletileg ki lett ütve,és kés van nála,akkor első gondolat hogy meneküljek ahová láttok.

És nyilván ahol biztonságban érzeném magam,ott megfogják és hívnám az zsarukat.

2021. nov. 29. 14:18
 3/5 A kérdező kommentje:
Megfognám*
2021. nov. 29. 14:19
 4/5 A kérdező kommentje:

1

Amúgy úgy ismerem az személyiségi jogot hogy ha nem őt (Pl magamat, vonatot,kamion kismacskát videózom)és ő bele megy,akkor nem jelenthet fel,mert mivel nem őt videóztam.

2021. nov. 29. 14:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor is ki kell takarni az arcát a kismacskás videóból! Mint a Google a Goggle térképen!
2021. dec. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!