Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha öröklök egy házat, akkor...

Ha öröklök egy házat, akkor mit tehetek hogy ne tudják rólam lehúzni?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy sokat vagyok részeg, mert alkoholista vagyok. Van egy másik alkoholista ismerősöm, aki nem emlékezett rá hogy aláírt egy szerződést, de valahogy mégis aláírta (részegen) és most egy roma férfivel fele-fel arányban az övé a ház. Volt valami bírósági tárgyalás is, de mégsem tudta bebizonyítani hogy nem akarta ráírni a másik félre a háza felét. Pedig nem akarta. Ettől félek én is. Van rá esélyem hogy egy ház kerül a nevemre. De nem akarok én is úgy járni mint a haverom. Én is nagyon sokszor úgy berúgok hogy semmire, de semmire az ég világon nem emlékszem. Simán engem is leitathatnak, mert nem tudok bizonyos helyzetekben nemet mondani. A kérdés az lenne, hogy előre nem tudok írni valami olyan papírt hogy ne tudjam utána eladni a nevemen lévő ingatlant? Vagy csak az a legjobb lehetőségem, ha eleve pl a testvérem nevére íratom rá? (Mivel a testvérem nem alkoholista, és nem is jár zűrös környezetbe, és meg is bízok benne.) De terhelni nem akarok ezzel senkit. A legjobb az lenne ha tudnák egy olyan valamit csinálni, ami megakadályozná azt hogy később csak úgy egy szerződéssel bárki másnak a nevére írathassam.

2021. nov. 30. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanos szerződéshez szerintem kell ügyvédi ellenjegyzés.
2021. nov. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A haveromnál valahogy volt ügyvéd is, és tanúk is. De ők mind be voltak szervezve. Le lettek fizetve. És a haverom ezt nem tudta bebizonyítani. Ezért félek én is, mert itt ahol lakunk ezek szerint ilyen bármikor megtörténhet.
2021. nov. 30. 13:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha eladta, akkor a számláján meg kell hogy jelenjen a vételára. Ma már pont ezért, hogy ne lehessen visszaélni ezzel, nem lehet azt mondani, hogy kp.ben fizette ki a valaki a vételárat.
2021. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez biztos nem mostani történet.
2021. nov. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
3, Hát ez érdekes. Akkor így nem tudom ez végül is hogy történt. Minden esetre akkor ez megnyugtató... (Majd jobban utána nézek.)
2021. nov. 30. 13:23
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez egy olyan jó erős 10 éve volt. Az azért nem is régi.
2021. nov. 30. 13:24
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Szokj le s piáról, probléma megoldvs
2021. nov. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Túl parázod. Ez egyedi eset
2021. dec. 23. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!