Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Mi Hazánk Mozgalom inkább...

A Mi Hazánk Mozgalom inkább marihuana legalizálás párti lehet?

Figyelt kérdés

Eddig Fideszes voltam, és sorban rájuk is szavaztam. A jobb oldal és Fidesz tevékenységeiből is szinte mindennel egyetértek. Kivéve a marihuana tiltását.

Szégyen számomra hogy ebben az országban börtönbüntetéssel fenyegetik még mindig a fogyasztókat, mikor ez már egy elavult drogpolitika lett a világban.


[link]


A Mi Hazánk kiáll amellett, hogy mindenki szabadon azt csináljon a szervezetével amit ő jónak lát. Emiatt az elvük miatt lett oltás ellenes párt is.

Viszont ha mindent így közelítenek meg, akkor a marihuana is egy szer, amit bárkinek joga van bejuttatni szabadon a szervezetébe. És ezért nem szabad büntetni senkit sem.


Akik viszont használják, azok jelenleg kénytelenek a fekete piacról az ellenőrizhetetlen füveket venni, amik le lehetnek fújva dizájner drogokkal, vagy cukros vízzel. Esetleg homokkal, üvegporral növelik a tömegét, és így extra mód károsítják a fogyasztót is. Ezért a megoldást egyedül az államilag szabályzott legalizálásban látom én is.


Valaki tudja hogy ha a Mi Hazánk Mozgalomra szavazok, akkor közelebb kerülök-e a a fű legálissá tételéhez?


Eddig annyit tudok hogy a Magyar Liberális Párt tenné a füvet legálissá. Legalábbis ez tervben van náluk. Bár ehhez nekik is 2/3-ad kéne, amire valljuk be kevés az esély.

Viszont a Magyar Liberális Párt lehet beengedné a migránsokat is, és rossz hatással lenne az egész gazdaságra. Ha nincs más opció akkor számomra ez is elfogadható, azon az áron hogy legális lenne a marihuana.

Viszont ha lenne egy jobb oldali párt, aki kiállna ugyanígy Magyarországért mint a Fidesz, csak ebben az egy kérdésben más nézőpontot képviselne, akkor sokkal szívesebben szavaznák rá. Vajon a Mi Hazánk Mozgalom ilyen lehet?



2021. dec. 18. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azthiszem hogy ez idáig még soha nem válaszoltam egy magyar politikával kapcsolatos kérdésre itt a gyik-en , de most fogok tenni egy kivételt ...


Tehát konkrétan válaszolva a kérdésedre ( ha jól tudom ) a Mi Hazánk Mozgalom még nem foglalt semmilyen álláspontot a marihuána legalizálásával kapcsolatban és erre bizonyitékként fel tudom hozni azt hogy még nem jelent meg erről a témáról semmilyen hír és/vagy cikk a hivatalos honlapjukon : [link]


Én legalábbis már beütöttem azt a honlapjukon található keresőbe hogy marihuána és nem jött fel semmi , tehát onnan veszem az alapot ...


Ami az általános liberális vagy ( a mai kontextusban helyesebben fogalmazva ) libertárius hajlamukat illeti , szerintem azt lehetne mondani hogy bár egyes ügyekben valóban liberálisabb törvények mellett áll ki az MHM ( [link] cseh-mintara-biztositana-a-fegyverviselesi-jogot-a-mi-hazank/ ) mégsem következetesen a klasszikus értelembe vett liberalizmusnak illetve libertarianizmusnak az eszmei képviselője , ugyanúgy mint ( tudtommal ) az összes jelenleg létező hazai párt ...


Amúgy meg én is támogatnám azt hogy legalizálják és/vagy minimum dekriminalizáljál a marihuána fogyasztását , viszont azt még jobban támogatnám hogy következetesen folytassunk valóban klasszikus értelembe vett liberális politikát itt Magyarországon ...


Magyarán szólva ha rajtam múlna akkor minden olyan tevékenységet amely nem mondd ellent az alapvető természet jognak legalizálnék , a nem pénzintézmények által végzett pénzfelváltástól kezdve az otthoni saját fogyasztási célra szánt dohány termelésen keresztül egészen a bordélyházak legalizálásáig ...


Továbbá abszolút nem szimpatikus számomra az ( jobb szó híján ) " abszolutista " jellegű kultúrpolitika , tehát ( pl ) az iskolákban való LMBT-s ügyekkel kapcsolatos oktatás engedélyezését nem a parlamentre bíznám hanem a helyileg illetékes önkormányzati/iskolai tanácsokra akik a helybeli gyerekeiket iskolába járató szülők közreműködésével hoznának döntést ez ügyben ...


Na de azthiszem hogy fölöslegesen sokat firkálgatok már , szóval remélem hogy érdemleges választ adtam a kérdésedre kérdező és reméljük hogy egyszer majd csak lesz egy igazi ( jobb szó híján ) nemzeti liberális párt Magyarországon amely következetesen ki fog állni a szabadság mellett illetve a globalizmus ellen .

2021. dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én sem hallottam vagy olvastam erről így semmit, ezért is kérdeztem meg itt.

Köszönöm a választ.

2021. dec. 19. 07:34
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nehéz megmondani. Én mi hazánkosként nem zárkózom el a dologtól, éppen azok miatt, amiket leírtál. De nem ez a párt legfőbb irányvonala.
2021. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem jellemző jobboldali pártokra a marihuána legalizációjának támogatása, de mihazánkosként én sem zárkózom el tőle. Valószínűleg ebben az ügyben később fogják kialakítani az álláspontjukat.
2021. dec. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Azért ez már eléggé pozitív előjel számomra hogy Mi Hazánk-osként nem vagytok ellene :)

Végül is a Fidesznél nagyobb szigorítás már nem nagyon lehet. Tehát ennél már csak jobb lehet.

Hajrá Mi Hazánk Mozgalom!!

2021. dec. 21. 11:25
 6/8 KTP 3.0 ***** válasza:
100%

Mi Hazánkos vagyok.

Támogatom a fű legalizálását de kizárólag állami monopóliummal

2021. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
73%
Szerintem kizárt, hogy a MH legalizálná a füvet. Lehet, hogy oltás témában az az álláspontjuk, hogy hadd döntse el mindenki, de a fű egy veszélyes terep lenne számukra. Rengeteg "mélymagyar" szavazójuk van, akik literszám öntik magukba a pálinkát, de ha meghallanák, hogy egy "DROGOT!!!" akar legalizálni a MH lehet, hogy sokaknál kiütné a biztosítékot. Kizártnak tartom, hogy be mernék vállalni ezt a lépést, túl rizikós és kiszámíthatatlan.
2023. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
73%
Szerintem amég nem muszály nem is fognak állást foglalni. Ahogy a fenti is írta a mély magyarom kiakadnának az 100%. Viszont nagyon eveznek a fiatalsághoz, a tiltást meg onnan nem fogadnák jól. Bár ha nagyon választásra kényszerülnek szerintem inkább ellene lennének.
2023. aug. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!