Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garázdaság vétsége miatt...

Garázdaság vétsége miatt bevittek, hogyan tovább , mi várható ?

Figyelt kérdés
Összetűzésbe keveredtem három kigyúrt kidobóval, nem voltam szimpatikus nekik, többször szóvá is tették. Én meg a legvégén amikor már lokdostek kiakadtam és be akartam verni az egyiknek, àm a klub bejárati ajtaját találtam el és kitört az üveg. Erre nekem jöttek és az utcán totálisan összevertek. Pont látta egy járőr csapat, azonnal odaléptek és engem fogdába zártak miután volt egy látlelet is (zúzódások stb). Sosem volt ilyenem még, rabositas is történt. Reggel kiengedtek egy jegyzőkönyvvel, de azon csak a tárgyak voltak felsorolva amiket találtak nálam. Semmi fegyver stb, szokásos dolgok. Nem is ez a lényeg, hanem hogy totál részeg voltam és nem emlékszek csak részletekre, “majd az lesz uram, hogy lesz egy tárgyalás max vagy kifizeti akár részletekben is kb 2 kiló egy olyan üveg “ blabla. Ennyire emlekszek ebből. Egyébként rendesek voltam bent velem, én is úgy álltam a dologhoz hogy mihamarabb vége legyen ennek a megalázó helyzetnek. De tényleg, mi a következő lépés? Tárgyalás ? Fognak értesíteni, vagy egyszerűen egy a bűnöző banda felkeres és ismét összever emiatt? Elég alvilági figurák voltak. Egy hozzáértő kérem írjon, fontos lenne. 27F büntetlen előélet.

2021. dec. 20. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Levike majd segít.
2021. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Be kell menend tárgyalásra, ott elítélnek, majd küldenek egy sárga csekket. Ennyi az egész.

Mi annó csoportosan kirúgtuk egy hídnak a korlátját, ott ennyi történt.

2021. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De akkor nem valószínű h sittre vágnak ?
2021. dec. 20. 20:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért vágnának, cseszd meg. Persze ha nem akarod kifizetni, választhatod azt, hogy leülöd.
2021. dec. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha bűnügyi nyilvántartásba rögzítették az adataid, akkor büntetőeljárás indult ellened garázdaságért.


Ebben az ügyben a kidobók cselekménye is garázdaság volt, jogos védelmi helyzetben csak az az egy volt, akire kezet emeltél.

A helyedben szépen bemennék a rendőrségre, és jegyzőkönyvbe mondanám, hogy “indítványozom, hogy szembesítsenek a szórakozóhely portásaival, mert bár elismerem, hogy a részeges hangoskodásom szabálysértési szinten garázdaság volt, bűncselekmény szintű garázdaságot nem én, hanem a kidobok követtek el azzal, hogy többen megvertek”.

Szerencsés esetben az eredménye simán csak az, lesz hogy a portásokat nem fogják behívni (mert a szórakozóhelyek fizetik a rendőröket), de ha nem feszegeted az indítványokat tovább bűnösségük bizonyítására, akkor átminősítik szabálysértési garázdasággá az ügyed az meg 0.



Be.

39. § (1) A terhelt jogosult arra, hogy

a) megismerje a gyanúsítás és a vád tárgyát, továbbá ezek változását,

b) a bíróság, az ügyészség és a nyomozó hatóság megfelelő időt és körülményeket biztosítson számára a védekezésre való felkészüléshez,

c) a büntetőeljárási jogairól és kötelességeiről a bíróságtól, az ügyészségtől és a nyomozó hatóságtól felvilágosítást kapjon,

d) védelmének ellátására védőt hatalmazzon meg vagy védő kirendelését indítványozza,

e) a védőjével ellenőrzés nélkül tanácskozzon,

f) vallomást tegyen vagy a vallomástételt megtagadja,

g) bizonyítékot terjesszen elő, indítványt és észrevételt tegyen, az utolsó szó jogán felszólaljon,

h) a tárgyaláson és a személyi szabadságot érintő bírói engedélyes kényszerintézkedés tárgyában tartandó ülésen jelen legyen és az e törvényben meghatározottak szerint kérdéseket tegyen fel,

i) jogorvoslattal éljen,

j) az eljárás ügyiratait - az e törvényben meghatározott kivételekkel - teljes terjedelmében megismerje,

k) egyezség megkötését, illetve ügyészi intézkedés vagy határozat kilátásba helyezését kezdeményezze.


Szabs.

125. Garázdaság

170. § Aki olyan kihívóan közösségellenes magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, szabálysértést követ el.


Btk.

Garázdaság

339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2021. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hogy érted hogy az ügyem az meg 0 lesz? Az a baj bent is mondták h ezek állatok. Ismerik őket a rendőrök, egy maffiózónak dolgoznak. De most akkor nem várható az hogy nagyon meghurcolnak remelem . Édesapám beszél a héten az ügyvédjével, elég jó itt a környéken. Többet tudunk majd ha utánajár. Köszönöm eddig is.
2021. dec. 20. 21:57
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb srácnak az olcsó megoldás az, ha hallgat a rendőrökre - akik beijesztik azzal, hogy maffiózó verőembereivel nem jó összetűzni, az eredménye kb. az, hogy ha szépen bevall mindent a rendőrség szájíze szerint, akkor nem is lát bíróságot, postán kap egy büntetővégzést garázdaság vétségért 200 ezer forint pénzbüntetés kiszabásáról, az okozott kár megtérítésére kötelezésről (200 ezres üvegajtó esetén ez javítással olyan 300 ezer lehet), kb. 50 ezer forint bűnügyi költségről.

(A büntetővégzésben az is benne van, hogy 8 napon belül írásban tárgyalás tartására kérelmet terjeszthet elő, ha nem teszi, akkor jogerőssé válik.)

Ez neki nem is okoz gondot, mert úgysem akar az államnak olyan munkakörben dolgozni, ahol gond lenne neki az, hogy az ítélet után még 5 évig "büntetlen előéletű hátrányos jogkövetkezmények hatálya alatt álló személy" (pl. 5 évig nem lehet rendőr, igazságügyi alkalmazott, FBŐ; 2 évig nem lehet kormánytisztviselő; nem megy át állami cégeknél is sok munkakörhöz szükséges nemzetbiztonsági ellenőrzésen)


Ha jobb családod van, iskolázottabb vagy, akkor viszont ne hagyd, hogy a rendőrök kihagyják a portásokat (bizony a szórakozóhelyeknek jók a NER kapcsolatai, ezzel rendőri védelem jár), aztán majd meglepődve tapasztalod, hogy alkudozni kezdenek veled vagy ügyvédeddel.

Reális abban kiegyezni, hogy garázdaság szabálysértésért marasztaljanak el, ez esetben a kidobók bűnösségének bizonyítására tett indítványaidat (szembesítés, tanúk kihallgatása) visszavonjátok és már eljárás közben megtéríted az okozott kárt.


Ha garázdaság kiemelt szabálysértésért marasztal el bíróság (postán kapsz szabálysértési határozatot), akkor is kb. 200 ezret kell fizetned büntetésként, meg 20-30 ezer Ft szabálysértési költséget. De ebben az esetben már nem leszel büntetlen előéletű hátrányos jogkövetkezmények hatálya alatti személy, adataidat is törlik a bűnügyi nyilvántartásból. Persze ha ezt ügyvéddel viszed végig az még plusz félmillió Ft...



#5

2021. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó. Bár ezért nem tudom miért vagyok egyszerubb, hogy nem vagyok tisztában ezeknek a kimenetelével. Így is megalázó a helyzet😀. Várom a végét már..
2021. dec. 22. 05:44
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem értem mostmár előző. Csak reggel volt nagyon még nekem😀
2021. dec. 22. 09:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!