Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Úgy tűnik csalás áldozata...

Úgy tűnik csalás áldozata lettem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Magánszemélytől rendeltem egy csomagot amit előre utalással fizettem (Előtte utána néztem az eladónak és voltak pozitív visszajelzések illetve igazolt feladó szelvények) A megbeszélt időpontban nem került feladásra a csomagom, üzenetre nem válaszol(de el olvassa őket). Mit tehetek? Azon kívül hogy többet ne utaljam előre a pénzt.. Válaszokat köszönöm.

2021. dec. 21. 17:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha egészen biztos, hogy olvassa az üzeneteket, akkor megírod neki, hogy ha nem válaszol egy napon belül, akkor már mész is a rendőrségre feljelentést tenni.

2. Másnap már mész is a rendőrségre feljelentést tenni.

Én egyszer egy működésképtelen gépet kaptam így utánvéttel. Nem válaszolt vagy egy hétig az eladó, a telefonomat letiltotta. Megírtam neki, hogy ha 3 napon belül nem lesz a javítás összege a számlámon, akkor megyek a rendőrségre. A 3. napon utalt. (Mondjuk, jobb lett volna visszaküldeni, mert később előjött más, komoly hiba is, de akkor még ezt nem tudtam.)

2021. dec. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
77%

Ismet leirom. Tanuljatok meg, magánszemélytol soha nem veszunk elore utalassal. Erre valo az utanvetel.


Ha van 8erdeklodoje ugyanarra a termekre, es valaki elore utalja neki akkor elojohet a kisordog a fejeben hogy nem kuldi el a termeket, mert a masik 7erdeklodo is megveheti ujra.

2021. dec. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!