Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdonú...

Osztatlan közös tulajdonú ingatlanban egy lakrész átalakításával kapcsolatban (hálószobából gardrób) a többségi tulajdonos önkényesen eljárhat "szótöbbség" alapján, vagy a kisebbségi tulajdonosnak is kell a beleegyezése?

Figyelt kérdés
Sajnos nem találtam erre vonatkozó törvényt / előírást. Azt tudom, hogy a többségi tulajdonos önköltségre végezhet rendes gazdálkodás körét meghaladó tevékenységeket, azonban egy komplett lakrész funkciójának megváltoztatása is ebbe a kategóriába esik-e?
2021. dec. 29. 19:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Túl töményen van megfogalmazva a kérdés, kis kifejtés jót tenne.
2021. dec. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Testvéremmel van egy közös házunk (egy nagy szobából áll, egy kisebb hálószobából és egy még kisebb hálószobából, ezt akarja ő most gardróbnak átalakítani, hogy a nappaliból kikerüljön két szekrény). Nyaranta megszoktam hívni időnként pár barátomat, pont emiatt nagyon jó volt hogy volt egy plusz ágy az adott helyiségben. Korábban kivásárolta harmadik testvérünket a házrészből így neki többségi tulajdona van a házban. Most közölte velem, hogy meg fogja szüntetni ezt a hálót mert neki felesleges. Nekem meg nem, de azt mondta nincs beleszólásom, mert szótöbbség dönt, az pedig vitathatatlanul nála van. Nekem ez azért tünik visszásnak, mert ezekszerint ha ő úgy dönt, akár az egész házat átalakíthatja pl raktárnak? (nyilván ez nem szándéka, csak egy szélsőséges esetet mondtam)
2021. dec. 29. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!