Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Késes támadásnál mi a jogos...

Késes támadásnál mi a jogos védelem?

Figyelt kérdés
Gondolom fegyvernek minősül és feltételezhető hogy az ember életére törnek, így bármi áron lehet védekezni. Vagy nem? Ha nem akkor mi a maximum ami jogos védelemnek minősül ebben az esetben?

2021. dec. 30. 16:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Nincs maximim. Az új btk-ban mar nincs aranyossag..
2021. dec. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Fejlövés.
2021. dec. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Attól függöen mit csinálsz..

Hogy arányosságot nem nézzük(mondjuk úgy,hogy késel támadnak,és te baltát bele állítod),akkor abból függöen mit állapítanak meg?

Mondjuk Ármándó kötekedni,és modnjuk elő veszi az pillangóját,és feléd szalad,és te felindulásból meg ijedtségből meg reflexből nyakon szúrod egy tőrrel,akkor btk úgy nevezi hogy ijedtségből elkövetet jogos önvédelem..

Mert hogy ha késes szaladnak feléd,akkor hivatkozhatol önvédelemre..

2021. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
91%
Amig támad vagy arra lehet következtetni, addig bármi. Ha már menekül, vagy a földön fekszik eszméletlenül, akkor a hátába kapott újabb tár vagy 32 késszúrás már önbíráskodás.
2021. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Pl:

Mondjuk ármándó meg bandája késel fengetnek,na ekkor realizálod hogy mit akarnak?

"add ide az pínzedet"-Vagyis az pénzedet akarják

-"add ide az íkszereidet"-vagyis ami csillog villog(ékszer)gyorsan add oda..

-mi van b...iképű?Te rákos magyar!!!-nyilván az jelenti hogy kötekedni akarnak,és olyan kemény alakok hogy elkezdenek téged minősíteni..

És ekkor józan észel (vagyis ha 2 van szó)oda adod ami kell,mert többen vannak,és realista fejjel felméred hogy mit tudnál csinálni hogy ne szúrjanak le..

Viszont,ha 2-en vannak szerencsére,akkor te előveszed az 9mm PAK (vagyis gázriasztó pisztolyodat,vagy jó kis gáz-gumis keserű pitbull 3-mat),és felkinálod az lövedéket az pofájukba..

2021. dec. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Meg elfelejtettem mondani:

Addig ér az jogos önvédelem (vagyis minősítet),míg az emberünk nincs az földön,vagy nem próbál elmenekülnbi...

Vagyis ha földön fentreng mert úgy nyomorszájon rúgtad az jó kis munkás bakanckoddal,akkor nem veheted elő az flipperes munkás bicskádat,és nem tanulmányhatod hogy milyen szervei vannak..

2021. dec. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én abban reménykednék hogy ha meg is ölnék egy ilyet, az legalább ivott vagy beszedett valamit, hogy ne kelljen az üggyel sokat szarozni.
2021. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt ilyen kalandom.Pár éve történt, egyik hétvégi este mentem hazafelé,jött felém három részeg hangoskodó egyén.Már gondoltam baj, ahogy közel értek hozzám, belém is kötöttek.Teló már a zsebemben mindent vett.

Akarták a pénzem, közben késsel hadonászott a legnagyobb.

Nos, nem szóltam nekik hogy 15 éve boxoltam.Kicsit megzaavrtam őket a mozgásommal, majd kikaptam a kezéből a kést,átdobtam a kerítésen.Kicsit tanácstalanul egymásra néztek, majd elhangzott, az anyádqrvamindenitmostkinyírunktetetvesrohadék.

Nos csak a legnagyobbat ütöttem, de mocskosul.Másik kettő leállt, fél perc után, a bamba yeti még ekkor is kapta.

Minden ujját elreccsentettem,egyesével, utána a csuklót,majd a könyökét, mindkét kezén.

Másik kettő elszaladt már.

Mire a sünök kiértek már a lábát akartam ropogtatni, de leszedtek róla.

megmutattam nekik a felvételt.

Csoportosan felfegyverkezve elkövetett emberölési kísérlet.

Akinek eltört mindene bőven 10 fölött kapott, társai 8-8.

Örökre nyomorék maradt, mert rosszul esett a földre,mikor kikaptam a kezéből a bökőt.

2021. dec. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%

Igen srácok nagyon szépen leírtátok a BTK-t hogy hú de megengedő, csak egy kérdésem lenne, mégis hogy fogod tudni bizonyítani a bíróságon hogy tényleg jogos önvédelem volt?

Pl tegyük fel nincs kamera meg semmi, csak a te és a támadó szava, az utóbbi valószínűleg azt fogja mondani hogy meg akartad ölni, na hogy bizonyítod be hogy nem? Mert a támadó testén a szúrások komoly érvek ellened. Nekem is volt olyan nem is olyan régen hogy megtámadott 3 ember ki akartak rabolni ott erőszakoskodtak erre elővettem a kést. Direkt figyeltem rá hogy ne tegyek semmi támadó mozdulatot, csak védekezzek ha mindhárman rámtámadnak. Tudjátok mi történt? Kihívták a rablók a rendőröket, akik még engem tepertek le, engem szidtak le, sőt majdnem kaptam a nyakamba egy emberölési kísérlet vádját is. Hármójuk szava és vallomása volt ellenem, pedig hiába mondtam hogy ők akartak kirabolni, senkit nem érdekelt. Az egyetlen szerencsém az volt hogy a támadók úgy döntöttek nem tesznek feljelentést, különben hosszú évekre mentem volna sittre.

Ha nincs valami bizonyíték, kamera felvétel stb, a bíróság mindig annak a javára fog ítélni aki szenvedett sérüléseket. Így történhet hogy a legtöbb ilyen esetben szinte mindig az áldozat fogja megszívni a rabló meg vigyorogva megússza.

Szerintem ne rambózzál ott késsel, hanem azonnal fuss el vagy hívd ki a rendőröket, ez a legokosabb megoldás. Magyarországon nem létezik rendes önvédelem ami az USA-ban, felesleg ilyenbe belemenni mert te húzod a rövidebbet. Itt a jog a bűnözőt védi.

2021. dec. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%

#9

Pont ezért írtam a 7es válaszomban hogy milyen esetben mernék cselekedni, a jövőre való tekintettel, máskülönben meg nem szégyen a futás, de legalább semmit sem vettek el, és nincs belőle gond.

Cigányországban ma már azt is el tudom képzelni hogy a rendezettebb embert hurcolják meg, valami aljas kifogással.

2021. dec. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!