Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy kórházba kerülök, és...

Ha egy kórházba kerülök, és ott drogtesztet végeznek, ami pozitív lesz, annak utána van bármilyen jogi következménye?

Figyelt kérdés

Ha nem bűncselekmény elkövetése miatt kerülök oda, hanem pl öngyilkossági kísérlet után is csináltak nálam, negatív lett akkor, de most ahogy nézegettem az akkori leleteimet, eszembe jutott, mi lett volna, ha drogot találnak a szervezetemben.

Erre is vonatkozik az orvosi titoktartás (ha nem ártottam senkinek a szer hatása alatt), vagy rendőrségi ügy lenne belőle?



2022. jan. 6. 01:23
 1/8 tgt ***** válasza:
83%
Értesíthetik a rendőrséget.
2022. jan. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Orvosoknak altalaban normalisan jar az agyuk. Miert csesznenek ki a beteggel? Nem szolnak a hatosagoknak, mert akkor soha senki nem fordulna hozzajuk ha 'olyan' allapotban segitsegre szorulnanak.
2022. jan. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Nem értesítik. Ennyi erővel túladagolásnál sokan nem hívnának mentőt, mert attól kéne félni hogy utána rendőrségi ügy lesz belőle. Szóval nem értesítenek senkit.

Viszont nem is csinálnak külön drogtesztet. Csinálhatnak teszteket amik kimutatnak ezt-azt (kábítószereket) is, de direkt nem fognak drogokat keresni. Csak a füvet is tök drága kimutatni, nem beszélve a mai dizájner meg ilyen olyan listás drogokról. Ezeknek a kimutatásához nagyon drága tesztek szükségesek (és időigényesek is) így alapból nem foglalkoznak ezzel. Van olyan hogy valaki bekerül mert valamit túltolt, vagy direkt meg akart halni, és nem lehet tudni mit vett be. Ilyenkor bizonyos gyors teszteket végeznek, de csak azért hogy tudják valahogyan folytatni a kezelést.

2022. jan. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Túladagolásnál tesztelnek rá, mert ugye másképp kell kezelni őket. De egyébként az olcsó tesztek gyakran tévednek, meg reagálnak másra is; de ha mákos valamit ettél, akkor garantált pár napig a pozitív teszt ópiátokra, mindegy milyen a drágát, pontosat használnak.

És igen, ahogy előttem is írták, nem akarják elveszíteni a bizalmat, hogy később ne forduljanak hozzájuk, ha baj van.

2022. jan. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én mikor gyógyszer-túladagolással kerültem be, akkor írták rá a papíromra, hogy “drog: negatív”, de szerintem “csak” vérből nézték, mivel eszméletlen voltam amikor ezeket vizsgálták, nem hiszem, hogy meg tudtak csinálni egy rendes drogtesztet. Viszont benzodiazepinekre pozitív kellett volna, hogy legyen, mert rengeteget vettem be abból is, mégsem írták oda, szóval nem értem.

Egyébként nem vagyok nagy drogos, ritkán füvezni szoktam, csak elgondolkodtatott, hogy ha mondjuk előtte téptem volna, annak mi lett volna a következménye, ha kiderül. Plusz ha Tramadolt szedek hátfájás miatt, ópiátokra gondolom alapból pozitív kellett volna, hogy legyen.

2022. jan. 6. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A benzodiazepin legális szer, ha a drog náluk az illegálisakat jelenti, minek írnák oda?

Túladagolás esetén vérből is kimutatható bármi, csak rövidebb ideig, mint vizeletből.

Ph THC vérből pár óra alatt kimegy, vizeletből még egyszeri használat esetén is napokig kimutatható.

2022. jan. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Orvosi drog, olvastam már olyat, akinek kimutatta drogteszt + nagyon sokan használják kábítószerként, illegálisan vásárolva
2022. jan. 6. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk nehéz kimutatni, hogy illegálisan szerezted be vagy na...Pl most nem tudsz aludni, anyudnak ban felírva és ad pár szemet stb
2022. jan. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!