Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitehet a tulaj az albérletemb...

Kitehet a tulaj az albérletemből, hogyha megtudja, hogy az albérletben dohányzom, pedig tilos lenne?

Figyelt kérdés
Hideg van mostanában, meg csak pár cigit szívok el naponta a lakásban. A szerződésben benne van, higy tilos a dohányzás a lakáson belül, de ezt a tulaj úgy sem tudja ellenőrizni. Meg ilyen indokkal csak nem tud kitenni.
2022. jan. 14. 16:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
De, kitehet, joggal. És bizony meg is tudhatja, hogy dohányzol a lakásban, mivel a bútorok és a falak átveszik egy idő után a szagot. És azt egy nem dohányzó sokkal hamarabb kiszúrja mint egy dohányos.
2022. jan. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Mivel benne van a szerződésben, így megszegted annak a feltételeit jogosult a szerződés felmondására akár azonnali hatállyal is. Ha nem tudja bizonyítani akkor meg rendes felmondással szünteti meg - a szempontodból az eredmény ugyanaz, kereshetsz másik albit.
2022. jan. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Én is albérletben lakom, de ha saját lakásomban a bérlő bent cigizne, biztos kitenném. Nem sok undorítóbb dolog van a lakásban cigizésnél, felveszel egy kabátot és kimész az erkélyre, nem igazán megerőltető, és nem teszed tönkre a lakást sem.
2022. jan. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság bent cigizni. Vegyél fel egy kabátot, és azt a pár percet kibírod az erkélyen, vagy a nyitott ablakban, ha nincs erkély.
2022. jan. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Te idefigyelj, nemdohányosnak sokkal jobban feltűnik a legkisebb cigarettaszag is, mert egyáltalán nincsenek beleszokva. Azt is érzik, ha egy dohányos leül melléjük a buszon. Nálunk egyszer bejött valami nagyokos a lakásba égő csikkel a kezében fél percre, két hét múlva is még éreztük a konyhában a szagot. Vagy pl. egyszer kölcsönadtam egy könyvet... és úgy kaptam vissza, hogy azóta érzem rajta a cigarettafüstöt. Mert volt az illető háztartásában egy dohányos családtag a szomszéd szobában, mint kiderült. Nekik ez fel se tűnt, mert születésüktől fogva abban a szagban élnek. Ja igen: Az utca kóbor macskájának bundáján is érezni, hogy melyik szomszédnál melegedett legutóbb.
2022. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Értem, de hogyha én azt állítom, hogy nem igaz és nem megyek ki a lakásból akkor hogyan tehet ki? Fizetem a bérleti díjat. Ráadásul április végéig ki se tehet.
2022. jan. 14. 17:54
 7/44 anonim ***** válasza:
100%
Kitehet. A dohányfüstöt a falakból szinte lehetetlen kiszedni, úgy be tudja venni. Iszonyatos költség. És ezt rád is verheti, szóval inkább keress olyan albérletet, ahol dohányozhatsz a lakásban.
2022. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Megszegted a szerződést, azonnali hatállyal felmondhat és repülsz. A kauciót sem fogod visszakapni, mert kárt okoztál. És örülj hogy ennyivel megúszod. Arcoskodni meg felesleges, hogy nem tehet ki, mert övé a lakás, nem a tied és ez épp elég ok az azonnali felmondásra.
2022. jan. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

En is albérletben élek és dohányzom, DE nem a lakásban. Felöltözök és kimegyek.

Saját lakásomban sem dohanyoztam soha. Mikor albit kerestünk akkor egy olyan lakást mutattak ahol feltehetőleg dohanyoztak. A hideg dohanyszagnál rosszabb nincsen. Mondom ezt dohányzóként. Megérzem.


Ha a lakásomban dohanyoznál azonnali hatállyal kitenném a szűrödet.

2022. jan. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
100%

"Ráadásul április végéig ki se tehet."

Az magánszemélyekre nem vonatkozik, csak önkormányzatra.

2022. jan. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!