Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Saját weboldalamon jogvédett...

Saját weboldalamon jogvédett zenék tárolása illegális?

Figyelt kérdés
Jelszóval védett weboldalamra csak én tudok bejelentkezni és bejelentkezés után az előre feltöltött zenéket le tudom tölteni. Nem terjesztésről van szó. Csak én férek hozzá, mert jelszóval védve van. Van regisztrációs lehetőség az oldalon, de aki regisztrál, nem kapja meg azt a jogosultságot, amivel hozzáfér ezekhez az mp3 fájlokhoz, szóval tényleg csak én érem el. A kérdésem arra vonatkozik, hogy bármiféle szabálysértést követek-e el azzal, ha ezt ebben a formában szeretném kivitelezni.

2022. jan. 15. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Így nem, de sok értelme sincs.
2022. jan. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ismered a weboldal célját, igazából van olyan terület, ahol hasznos.

Fejlesztése még csak tervben van.

Illetve ha bárki tölthet fel mp3 fájlokat, de ezeket csak az látja aki feltöltötte, akkor abból lehet bármi jogi probléma? -Következtetek arra, hogy nem, de hozzáértő alátámaszthatja. Köszönöm.

2022. jan. 15. 17:30
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tárhelyszolgáltatók felhasználási feltételeit jellemzően sérti a jogvédett tartalmak feltöltése. A leírás alapján erre még az is jön, hogy te szerzői jogvédett tartalmak terjesztését támogató oldalt hozol létre (függetlenül attól, hogy 1 ember éri el, vagy száz), ezt is tiltani szokták.

Ezt meg tudod kerülni, ha saját gépről/szerverről fut az oldal.

2022. jan. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ismernem az oldalad, hogy ki tudjam jelenteni, semmi értelme.

A tárhelyszolgáltató sem repes érte, ha állományok tárolására hadználod a webes szervereiket.

2022. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hogyhogy nem repes érte? Ha bérbeveszem a szervert, kifizetem a rá szabott összeget, akkor nem mindegy neki hogy állományokat is tárolok rajta, avagy sem?
2022. jan. 15. 21:35
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegy.
2022. jan. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bérbe veszed. De nem a tulajdonod. Így nem, nem mindegy neki. És osztom az előbbi válayzoló véleményét: nincs értelme sem.


Ezt viszont fejtsd ki kérlek: "

Nem ismered a weboldal célját, igazából van olyan terület, ahol hasznos."


Ebből azt feltételezem, hogy ezek a zenék valamilyen módon hallhatók. Ha így van, az jogsértő. Ha nem így van, érthetetlen, mitől hasznos.

2022. jan. 23. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!