Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek kóros az elmeálla...

Ha valakinek kóros az elmeállapota már a rendőrségi szakban vége lehet az ügyének ?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha az igazságügyi pszichiátriai szakértő számára pozitívan dönt.Tehát a cselekmény elkövetésekor nem volt beszámítható.Lehet-e megszüntetés már rendőrségen is ? És nem kell Bíróság elé állni egyáltalán ?

#BTK #kriminalisztika #Büntető eljárásjog
2022. jan. 17. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kóros elmeállapot bár büntethetőséget kizáró ok, de az esetek túlnyomó többségében kényszer-gyógykezelést rendelnek el.


Nekem volt szerencsém már az IMEI-hez, úgyhogy azt ajánlom, hogy inkább ne játssz kóros elmeállapotra.


Hacsak nem akarsz fél évig aludni a napi 3x1 haloperidol-tól.

2022. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az #1nek. Attól hogy nem börtönbe mész, attól még ott az IMEI.
2022. jan. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha pici súlya van a cselekményeknek,mint például 2 rendbeli lopás vétsége,akkor mint ambuláns(bejáró) beteg maradhatok kint szerintem.Eddig is ambuláns voltam.A szakértőt most rendelték ki ,de még nem voltam nála.
2022. jan. 18. 14:35
 4/5 anonim ***** válasza:

Kóros elmeállapot+bűncselekmény=kényszer-gyógykezelés.


Egyszerű matek.


Lopásra pedig egyedül a kleptomániával tudnál védekezni, mert ha annyira retardált lennél hogy a lopásról nem vagy képes felfogni hogy nem szabad, akkor a gyilkosságra sem, tehát közveszélyes lennél.


Aminek megint kényszer-gyógykezelés a vége, és le-kiskorúsítás.


Halmozod a h'lyeséget.


Ezeket én végig is csináltam, és nem ajánlom hogy megpróbáld. Én egy intézetben nevelkedett fiatal voltam, akinek fát lehetett vágni a hátán, azzal sem foglalkozott. De az IMEI nekem is bebaxott. Utólag azt mondom, hogy kihagytam volna!

2022. jan. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kleptomániát is felejtsd el.

Bár, arra még volna minimális esélyed, de ahhoz komoly felkészülés kellene pszichológiából. Egy pszichiátert kellene megvezetned! És a kleptomániás szégyenli, tehát az orvosnak kell rájönnie!


Sok szerencsét.

2022. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!