Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mért írják a hátuljára?

Mért írják a hátuljára?

Figyelt kérdés

Vettem egy Pajzs Paprikaspray-t (| 19,5 g | 23 ml), viszont a hátulján ez olvasható:

A 175/2003. (IX. 28.) Korm. rendelet szerint a közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül. A terméket közterületen, nyilvános helyen - ide értve az ott lévő járművek belső tereit is - , valamint közforgalmú közlekedési eszközökön birtokolni tilos.


Én eddig úgy tudtam, hogy a 20 gramm töltőanyag tömeget meg nem haladó spray(gáz,paprika...) bárhol lehet nálam. Rosszul tudom, és ez változott az évek során, vagy baromság, amit a palack hátuljára írtak?


Link:

[link]



2022. jan. 18. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kapszaicin hatóanyagot tartalmazó gázspray (ilyen a paprikaspray) birtoklása hivatalosan valóban tilos közterületen. Pénzbüntetés és a spray elkobzása lehet a büntetés, ha elkapnak, hogy birtoklod közterületen.
2022. jan. 18. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert olyan ez mint a 8 cm-nél nagyobb pengehosszúságú kés, engedély nélkül megveheted, tulajdonodban lehet, de közterületre már nem viheted ki. Szóval ne azzal menj ki focimeccsre mert elveszik. Ha nincs oka a rendőrnek hogy igazoltasson és un. ruházat átvizsgálást végezzen (motozás) akkor nyugodtan nálad lehet. Legyél jófiú. Ha a rosszfiúkat VALÓS önvédelemből lefújod vele, akkor nem fognak csak ezért szab.sértési eljárást indítani ellened.
2022. jan. 18. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én eddig úgy tudtam"... nem egy erős érv.


Én sehogy sem tudtam, de most már tudom.

Köszönöm!

2022. jan. 18. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Évek óta nálam van egy ilyen, senki nem nézte meg. Mem is használtam még. Egyedül akkor használnám ha veszélyben érzem magam, viszont kétlem hogy egy drogos sz*rházi aki épp meg akart lopni vagy verni, ezért feljelentene engem. Ám ha mégis, inkább kifizetem a bírságot, minthogy kést kapjak a hasamba.
2022. jan. 18. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
4 es jól mondod!
2022. jan. 18. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer belekerultem egy ilyen utcai csetepateba ... fujkaltak egymast a 'marhak' a regi westend-udvar bufesoron :) Mindenkinek a taknya-nyala egyben csorgott csak ram nem volt semmi hatasa (tudtam en errol, mert a seregben is siman szuszogtam a gazkamra gyakorlatnal) - szoltam nekik, hogy alljatok mar felre a sorbol es vegre en kerultem sorra az ablaknal :)))
2022. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze
2022. jan. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 2-es írja,nem tudom jobban megfogalmazni..

Ne te legyél az a személy,akik miatt kihívják az rendőröket!

Viselkedj kultúráltan,meg legyél el az saját dolgaiddal!

Én is az gumicukort 18 centis tőrrel nyitottam ki,az várostérren,mégse szólt senki :)

Amúgy elmondom,okosan elteszed az kabát beseljében,és HA kell használni,akkor használjad :)

És nem utolsó sorban kormány rendeletet nézz át.(kkve)

2022. jan. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Thunderfairy ***** válasza:

Miért kell így irni mindent???


Az saját dolgaiddal! Jól: AA saját dolgaiddal!

Az kabát belselyében.. Jól: A kabát belselyében..


Ezek most csak példák voltak mert mostanába mindenki így írja és már ellégé zavaar a dolog. Szép lassan mindenki elfelejt írni.

2022. jan. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!