Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azoknál a magyar állampolgárok...

Azoknál a magyar állampolgároknál, akik olyan területen születtek Magyarországon, ami most más országhoz tartozik, melyik ország szerepel születési helyként?

Figyelt kérdés
A jelenlegi magyar illetve külföldi okmányaiban melyik országot tüntetik fel? pl.: ha valaki Kassán született 1940-ben, akkor ő ugye Magyarországon született akkoriban, így a születési helyeként Kassa, Magyarország szerepel?
2022. jan. 20. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Igen, az akkori ország szerepel.
2022. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Te tényleg ilyen hülye vagy?
2022. jan. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Születési helyként NEM ORSZÁG, hanem TELEPÜLÉS szerepel.

Nálad sem az van az anyakönyvi kivonatodban, hogy Magyarországon születtél, hanem hogy Pécsen, Kiskunmajsán vagy Budapesten.

2022. jan. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem teljesen igaz, mert bár születési helyként nincs megnevezve az ország, de máshol fel van tüntetve, hogy melyik ország állította ki.

[link]

2022. jan. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4 Igen, de nem ez volt a kérdés.

Ahogy a születési dátumból is pontosan lehet tudni, hogy az adott település mely országot jelentette éppen.

De születési helyként akkor is a település szerepel.

2022. jan. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én a múltkor intéztem valamit Magyarországon 37 évesen és azt kérdezte a hölgy a hivatalban hogy Csehszlovákiában született? Biztosan, sosem kérdezték így (amúgy igaza van, sosem gondolkoztam ezen).

Aztán mi az anyám neve? Mi közöd hozzá, ezt sehol külföldön se kérdezték... Még otthon sem.

Lakcímkártyája van? Hogy mi az anyám kell? Nekem is mint minden országban a világon a személyin van a lakcímünk, tudja? Semmi ilyen h*lyeségek amiket maga itt kérdez... Na szevasz.

febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Tudod nem az a hülye aki végzi a dolgát és azt kéri el tőled hozzá amit el kell kérnie, hanem az a hülye aki nem viszi magával, miközben a hivatal honlapján is meg tudná nézni, hogy mi KELL ahhoz, hogy bizonyos ügyet el tudjon intézni és ez bizony Magyarországon a lakcímkártya IS lehet és az azonosításhoz MINDIG kérdezik az édesanya nevét.
febr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kivéve minden más országban ahol ezeket sosem... Ez volt a lényeg.
febr. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!