Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha coviddal betegállományban...

Ha coviddal betegállományban vagyok attól még kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Kollegám koviddal ment betegállományba és emiatt vagy sem, de kirúgták. az egybeesés mindenesetre érdekes volt,


Most én vagyok c19-el otthon, és az a kéz alatti infóm van hogy már keresni kezdék a helyemre az embert.


Akkor ez ennyi volt? Kivágnak kész?


2022. jan. 25. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Betegallomany utan meg 2 honapig vedett vagy, de utana lehet.
2022. jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Betegallomany utan meg 2 honapig vedett vagy,"


Pontosítsunk: ha a 30 napot meghaladta.... ha 10 napos, akkor nem.

2022. jan. 25. 17:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

És indított munkaügyi pert?Fogadjunk, hogy nem.


Az ilyen mumkáltatókról a gatyát is le kell perelblni.Menjenek csak csődbe.

Ha meg nem tetszik , ellehet menni.Nincs szükség ilyen cégekre.



Nem, nem rúghat ki ilyenért.

2022. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"És indított munkaügyi pert?Fogadjunk, hogy nem."


Próbaidős volt miként én is, nulla indokkal őt is engem is kivághatnak. Semmiféle pernek helye nem lenne, kirúg még indokolnia sem kell.

2022. jan. 25. 17:12
 5/8 anonim válasza:
100%
Próbaidőn simàn
2022. jan. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbaidősként mondjuk akkor is kirúghatnak ha a főnök macskája fingik egyet.


Próbaidősként 0 indokkal kirúghatnak, dehát ezt te is tudod. Covidtól teljesen független, ismerősöm a 2 hónapja volt egy nagyobb multinál, egyik nap beteget jelentett, 2 napot volt otthon, mire bement már pakolhatott össze.


Amit tudsz tenni ilyenkor hogy a legalitás határán belül maradva kilapátolsz mindent a cégből, mindent amiért nem érhetnek utol. Belsős anyagok, információk, táblázatok, ezenkívül papír, gémkapocs, pohár minden ami kell. Lehet hogy pitiáner dolognak hangzik de ilyesmiből össze lehet szedni akár egy havi fizura eleget is. Illetve egy ismerősöm pl. azt cisnálta hogy mikor kirúgták a céges laptopot nem adta vissza csak egy év múlva, így volt egy jó laptopja egy évig. Nyilván ez csak akkor játszik ha a cégnél adnak laptopot. Ugye először fenyegetik perrel, aztán rendőrséggel, de ez rengeteg idő. Mikor kapott egy felszólítást a rendrőrségtől (ez volt kb 1 évvel a kirúgása után) visszavitte a laptopot. De előtte még nyers darált húst helyezett a billentyűzet alá. Azóta mindenkinek meséli, állítólag olyan rettentő bűz lett a cégnél és napokba telt mire megtalálták mitől van.

2022. jan. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban igen. Sajnos Magyarországon a munkáltató bármit megtehet a munkavállalóval, a dolgozó embernek pedig két joga van: robotolni és kussolni.
2022. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen köcsög cégek sajnos. Nálunk a takarítónő volt covidos és amikor elment betegszabira majdnem kirúgták
2022. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!