Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik portálra egy személyről...

Egyik portálra egy személyről fényképeket osztottam meg a nyilvánosság előtt, úgy hogy a képeket az Ö Facebookjáról osztottam meg. Bírósági ügy lett ez ügyben. milyen eljárásban részesülhetek? Büntetés? És milyen jogsértés miatt?

Figyelt kérdés
2022. jan. 26. 18:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bírósági ügyből nem derül ki, hogy mi a jogsértés? Nem kaptál papírokat?
2022. jan. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Képmással történő személyiség jog sértés megvalósulása. Valóban egyik ismeretlen személy beírásához, mivel az nem tetszett nekem megosztottam a Facebook lapján lévő régi fényképeit,amik meg jelentek és a sértett feljelentést tett ellenem. Én úgy tudom hogy a Facebookon lévő fényképeket másokról is meg szabad osztani nyilvánosan.
2022. jan. 26. 21:01
 3/10 kovpet ***** válasza:

"Én úgy tudom"


Rosszul tudod.

2022. jan. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De miért? Aki ott megosztotta, azt más nem oszthatja tovább?Mi ebben a törvénytelen? Már ideges is vagyok.
2022. jan. 27. 13:21
 5/10 kovpet ***** válasza:
A saját képét kiteheti. Te nem teheted ki az ő képét az engedélye nélkül. Mi ebben a furcsa? A te képed meg ő nem használhatja fel az engedélyed nélkül. Ez ilyen.
2022. jan. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ezért milyen büntit kaphatok?
2022. jan. 27. 15:17
 7/10 kovpet ***** válasza:

Ha amúgy nem volt belőle kára és nem valami sértés vagy lejáratás miatt csináltad, akkor nem lesz belőle semmi komoly, szerintem.

De ha tartasz a dologtól, akkor konzultálj ügyvéddel.

2022. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy akinek a képeit megosztottam, az azon a portálon a mozgáskorlátozotti parkolók igényléséről osztott meg posztokat. Egyébként az a személy is súlyosan mozgáskorlátozott mert van ilyen kártyája. De igazából semmi baja nincsen még csak nem is sántikál, mindenhova gyalog jár nyugdíjas de napi négy munkaórában dolgozik is. Én z Ő Facebook oldaláról olyan képeket osztottam meg onnét ahol futkározik focizik, ezzel azt akartam bizonyítani, hogy semmi baja , mégis mozgáskorlátozotti kártyával rendelkezik. Már amikor megosztottam a képeit, akkor vettem észre hogy azok a képei kb 25 30 évvel korábbiak a mostani képeitől, szóval fiatal kori képeket tettem róla közzé. Sajnos hasonló ügyem már volt egy féléve,akkor 150 000Ft pénzbüntetéssel meg úsztam. Én úgy tudtam hogy aki a facebookra feltesz képeket annak el kell fogadnia a szerződést is, Ez esetben a Facebookról bárki bárkinek a képeit megoszthatja más portálokon, a nyilvánossággal. Hát ez a történet röviden.
2022. jan. 27. 15:51
 9/10 kovpet ***** válasza:
A facebook (mögötti vállalat) egy magáncég, épp olyan jogilag mint a sarki pék. Az ő ÁSZF-e nem bírálja felül a jogszabályokat.
2022. jan. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor megint meg fognak büntetni?Mennyire súlyos ez az ügy?
2022. jan. 27. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!