Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdon...

Osztatlan közös tulajdon kidásához mind a két fél írásos hozzájárulása kell?

Figyelt kérdés
Egy nyaralóról van szó, ami egy szobából áll. Ketten vagyunk tulajdonosok, idő szerint van felosztva a nyaraló 50%-50%-ban használjuk nyáron. A másik tulajdonos kitalálta hogy a saját idejében inkább ki akarja adni. Én ellenzem, mégiscsak a személyes dolgaim is ott vannak a lakásban (minden bérlő előtt egy zárt helyiségbe kéne mindenemet berámolnom) Nem kellene ehhez egybehangzó döntés? Tényleg a másik tulajdonos kvázi üzleti tevékenységet folytathat a közös lakásban az én beleegyezésem nélkül?
2022. jan. 27. 18:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Keress fel egy ügyvédet, de alapvetően nem csinálhat ilyet
2022. jan. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Nem kellene ehhez egybehangzó döntés? "


Nem hát. Azon már túl vagytok.


"Tényleg a másik tulajdonos kvázi üzleti tevékenységet folytathat a közös lakásban az én beleegyezésem nélkül?"


Mi a bánatért kellene a te beleegyezésed?


Osztatlan kozos tulajdon esetén a tulajdonostársat előjog illeti meg a hasznosítás tekintetében.

Ez annyit jelent, hogy ha valaki ki akarja adni a tulajdonrészét, akkor a másik tulajnak kell felajánlania és ha az nem él a lehetoséggel, akkor adható ki harmadik személynek.


Ti megegyeztetek, hogy az osztatlan tulajdon használatát időben megosztjátok. Innentől kezdve neked kuss ahhoz, hogy a másik tulaj mit kezd a saját idejében a tulajdonával.

2022. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és az hogy a házban levő cuccaimat vadidegenek használják az oké? Nem vagyok elragadtatva a gondolattól, h jöttment vadidegenek aludhatnak az ágyamban
2022. jan. 28. 13:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Arra az időszakra, amíg a tulajdonostársad birtokolja az ingatlant, el kell hordd a cuccaidat. Nincs annak ott semmi keresnivalója, gondolom a tárolásért sem fizetsz neki.
2022. jan. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
ő sem fizet nekekm, mivel az öcsémmel közös az ingatlan, minden ami ott van közös családi örökség, nincs leltárazva hogy ki mit birtokol...
2022. jan. 28. 14:25
 6/13 anonim ***** válasza:

Arra az időre nem is kell, hogy fizessen, amíg ő birtokolja az ingatlant.


Az ingatlan, mivel időben megosztottátok, az ő kizárólagos használatában van egy fél éven át. ezalatt, kiadhatja, azt tehet vele, amit akar. A rendelkezés joga és a hasznok szedésének joga az ővé.

2022. jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem fél évekre van felosztva, hanem nyáron 15-15 napra, ilyen peridósokban váltottuk eddig egymást. További kérdéseket vet fel bennem hogy 15 napra lehet-e bérleti szerződést kötni. Merthogy két hétre kiadni egy bútorozott házat nekem inkább tűnik szálláshely szolgáltatásnak, mint hosszútávú bérleménynek. Szálláshely szolgáltatáshoz viszont feketén fehéren le van írva hogy az én hozzájárulásom is kell..
2022. jan. 28. 15:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Az teljesen mindegy, hogy milyen a felosztás. Szálláshely szolgáltatáshoz csak akkor kéne a te hozzájárulásod is, ha nem osztottátok volna el időben a használati jogot. De megtettétek.
2022. jan. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
ez így ebben a formában nem igaz, szálláshely szolgáltatás indításához kell a hozzájárulásom, megtaláltam a hivatalos űrlapot az önkormányzat honlapján, nincs arra kitétel hogy időben fel van-e osztva az ingatlan vagy sem, egyszerűen minden tulajdonos írásos hozzájárulása kell és pont. Továbbá hivatalos formában soha nem lett felosztva az ingatlan időben, ezt eddig szóban mindig megbeszéltük
2022. jan. 28. 15:16
 10/13 anonim ***** válasza:

" Továbbá hivatalos formában soha nem lett felosztva az ingatlan időben, ezt eddig szóban mindig megbeszéltük"


Nem is kell, de lehetőség se lenne rá. A szóbeli szerződés is szerződés, sőt, még a ráutaló magatartás is az.


Azzal, hogy ti megosztottátok a használat jogát, adott időre kizárólagos jogot nyertetek és ez mindenre vonatkozik, korlátozás nélkül.

2022. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!