Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személységi jogot sért a név...

Személységi jogot sért a név említése?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd véleményt írni egy oktatómról. Sajnos nem pozitívat. Elég hosszasan kifejteném,hogy milyen problémákba ütköztem miatta és hogy más ne szembesüljön ilyenekkel, szeretném kiírni a véleményfejtésbe a nevét is.

Ha már nekem rossz volt és velem k...ög volt, akkor én sem leszek vele kedves. Szóval ha negatív véleményt fogalmazok meg akár az autósiskola oldalán, akár facebookon vagy más internetes platformon és kiírom a teljes nevét, akkor az sérti a személységi jogait?



#jog #nyilvánosság #internetes platform #Személységi jog #Véleményfejtés
2022. jan. 31. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy ő bunkó volt, neked nem kell annak lenned. Sőt, azáltal leszel jobb nála, ha nem az ő szintjén reagálsz.


Igazából sokkal erősebb egy publikus komment egy intézményről, ha nem tartalmaz neveket. Pontosan azért, mert így az egész intézményt minősíti, így aki azt nézi, hogy "na, hozzájuk menjek?" és meglátja a te negatív kommentedet, az egész intézményt fogja elkerülni, nem pedig befizet és azt mondja, hogy "csak ne a Gipsz Jakabhoz, róla rosszakat olvastam".

És ezt az intézmény is tudja jól, úgyhogy ha lát egy ilyen negatív kommentet, utána fog nézni, hogy ki a felelős berkeken belül, hisz az adott alkalmazott viselkedése így potenciális vevőket riaszt el.


Egy facebook-poszt, ha jogsértő is, le fogják szrni törvényileg. Egyszerűen nem akkora horderejű, hogy a rendőrség vagy a bíróság foglalkozzon vele.

De mint írtam, jobban eléred a célod, ha magáról az intézményről állítasz vélményt, nem a konkrét személyről. És így ki is emleheted, hogy "ebben ugyan jó volt, nade az oktató, hát az nagyon paréj volt" és így az olvasónak is bevehetőbb, mint egy pusztán negatív komment.

2022. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"velem k...ög volt"


Miért nem mentél másik oktatóhoz? Amúgy igen, több dolgot is sértesz vele. Akár becsületsértésért fel is jelenthet.

2022. jan. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most jelentkezek át.

Magát az intézményt nem szeretném rossz hírben részesíteni, mert segítőkészek voltak mindig, mikor kellett valami. Csak az oktató volt nagyon nem oda illő...

2022. jan. 31. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor írd ezt.

Az oktató az intézmény alkalmazottja, az intézmény tartozik felelősséggel érte. Az aalkalmazott fikázásának nincs célja, mert nincs benne fejlődési lehetőség.

2022. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!