Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a folyamata annak, ha meg...

Mi a folyamata annak, ha meg szeretném változtatni a keresztnevem? Mik szükségesek hozzá? 21 éves vagyok, magyar állampolgár.

Figyelt kérdés
2008. dec. 15. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 évesen változtattam, már 10 éve.

Akkor be kellett mennem a helyi jegyzőhöz és elmondani, mit akarok. Ő kitölött egy kérvényt és beküldte szolgálati úton a Belügyminisztériumhoz. Ők kb. egy hét alatt megadták az engedélyt és hivatalosan felszóllitották az anyakönyvi hivatalt, ahol anyakönyveztek, hogy csináljanak nekem egy új születési anyakönyvi kivonatot. Ezt én postán megkaptam és kaptam egy szép diszes névváltoztatási okiratot is.

Ezzel az új anyakönyvi kivonattal elzarándokoltam a rendőrségre, most az okmányirodába és új személyit kellett csináltatni. Amikor megvolt az új személyim ,akkor azzal az összes iratomat ki kellett cserélni. De nem kellett értük fizetnem, mert a régi irataim megvoltak és akkor még a névváltozás miatt ingyenes volt.

Kb. az egész procedúra megvolt 2 hónap alatt. És csak a jegyzőnek kellett fizetnem az okmánybélyegért 5000 Ft-ot.

Azóta eltelt 10 év, lehet az árak emelkedtek és más a procedúra is. Az biztos, hogy a jegyzőhöz vagy anyakönyvezetőhöz kell először menned és a BM-től kell engedélyt kérni. Ha nem nagyon extrém nevet akarsz, akkor simán megengedik.

Én Erzsébetről változtattam Petrára. Nem volt gond. Pár szóban meg is kell indokolni, miért akarod. Nekem elég volt az, hogy nem tetszik. Sok sikert!

2008. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az elso valaszolotol szeretnem megkerdezni, hogy az uj anyakonyvi kivonatban csak a Petras neved van, vagy jelzik azt is, hogy te korabban Erzsebet voltal? Volt a 10 ev alatt kellemetlenseged a nevvaltoztatasbol hivatalos helyen, ahol magyarazkodnod kellett? Igen, igen, az az Erzsebet is en vagyok, de most Petra vagyok mar...stb.
2008. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem, az új anyakönyvi kivonaton nincs a régi nevem rajta. Úgy szerepel, mintha akkor születtem volna, tehát a gyermek neve: ..... Petra.

Egyébként nem volt soha bajom belőle. Pl. egyetemi felvételinél küldtem mindjárt a névváltoztatási okiratot is, hiszen az érettségi bizonyitványomat nem csináltattam át. Máshol meg nem volt belőle probléma. Ott van az új személyi és az öszes papirom az új névvel van. TB kartya, adó kartya, útlevél, jogsi, bankkártya, stb,stb. Sehol nem volt belőle gond.

Gondolom, azért ahol anno régen anyakönyveztek, ott fel van ez jegyezve, hogy most már nem úgy hivnak, ahogy régen. Lévén, neki kellett az új anyakönyvi kivonatot kiállitani. És lehet a Belügyminisztérium megfelelű osztályán is nyilván van tartva.

2008. dec. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mindezt azért, hogy egy szép, magyar nevet elcseszhess Petrára, szánalmas...
2009. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A kérdés feltevőjétől kérdezném, hogy végül változtatott-e nevet?


Én most szeretnék felvenni egy másik keresztnevet. Így érdekelne, hogy milyen procedúrával járt neked, továbbá, hogy milyen az új névvel élni? :)


Komolyan érdekelne!

2010. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne... Ha valaki esetleg mostanában változtatott/felvett nevet akkor leírná, hogy hogyan zajlott, mennyibe került, stb.?
2010. júl. 22. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mennyibe kerülne, ha Kitti-ről Kitty-re változtatnám és a nevem? mert csak a régi pénzviszonyok árait találom, de ma mennyibe került aki csináltatott ilyet?
2013. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!