Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok ezért?

Mit kaphatok ezért?

Figyelt kérdés
Az elmúlt napon az egyik szórakozóhelyen eléggé ittas állapotban egy őrizetlen táskát eltulajdonítottam, amit később bevittem a wc-be és kiszedtem belőle mindent. A főbb értékeket a wc-ben hagytam, csak egy elektromos cigarettát vittem magammal. Erről kamerafelvételek vannak. A táskában szereplő értékek összege kb. 200 eFt. A tulajdonos mindent visszakapott sértetlenül. Büntetlen előéletű vagyok és a rendőrségen bevallottam mindent. Mit kaphatok ezért? Milyen büntetést?

2022. febr. 11. 02:20
 1/5 Noren1989 ***** válasza:
86%
Milyen eljàràs indult ellened?
2022. febr. 11. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Lopás vétségét követtél el, hiszen kisebb értékre terjed ki ( 200 ezer Ft). Súlyosbító körülmény, hogy ittasan követted el, enyhítő, hogy büntetlen előéletű vagy és bűnösnek is vallottad magad.

A lopás vétsége két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő, de szinte biztos, hogy felfüggesztettet kapsz.

2022. febr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
(2) bekezdes a, pontja szerint minosulo kisebb ertekre elkovetett lopas
2022. febr. 11. 11:24
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

2-es

Mondjuk enyhitő ha nem volt magánál

Mondjuk felmenhet lehet,vagy simán megúszható mert talán nem lett semmi kár,és vissza kapta az tulajdonos

2022. febr. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"A főbb értékeket a wc-ben hagytam, csak egy elektromos cigarettát vittem magammal."


Erre csak azt tudom mondani, hogy nagy hülye vagy, barátom. És te csak ezért félsz egy büntetésért? Persze, senki nem lopja el más tulajdonát, de aki nem ért hozzá, még úgyse.

2022. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!